«Танки говорять голосніше, ніж слова»: реакція світових політиків на звірства російських окупантів в Ізюмі - Накипіло
Події

«Танки говорять голосніше, ніж слова»: реакція світових політиків на звірства російських окупантів в Ізюмі

На Харківщині в Ізюмі триває ексгумація тіл загиблих, робота буде продовжуватися ще протягом двох тижнів.

Про це в ефірі телемарафону повідомив міський голова Ізюма Валерій Марченко.

Крім цього, він зазначив що тіла загиблих на експертизи везуть до Харкова.

«Працівники всіх служб проводять ексгумацію, викопують похованих. Якщо є можливість, їх ідентифікують, всіх відправляють в Харків для подальших робіт. Ця робота буде проводитися ще майже два тижні, тому що поховань дуже багато. Поки нових не знайшли, але кажуть, що такі є, тому їх шукають», — розповів мер Ізюма.

Звірства російських окупантів у Харківській області шокували міжнародне суспільство. Лідери деяких країн вже відреагували на таке цинічне та жорстоке поводження з мирним населенням.

Однією з таких країн стала Чехія. В державі закликали створити міжнародний трибунал через злочини росії в Ізюмі на Харківщині.

Про це написав глава МЗС Чехії Ян Липавський у Twitter.

Він наголосив, що злочини щодо мирного населення Ізюма, які чинили російські окупанти, «є немислимими та огидними».

«Ми не повинні залишати це без уваги. Ми виступаємо за покарання всіх військових злочинців. Я закликаю до якнайшвидшого створення спеціального міжнародного трибуналу, який переслідуватиме злочин агресії», — зауважив Липавський.

Своєю чергою міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс після новин про сотні могил у звільненому ЗСУ Ізюмі під Харківщиною заявив, що Україні потрібні танки.

Він зауважив, що потрібно допомагати не словами, а ділом.

«Слова не змогли запобігти масовим похованням. Тільки осуд не припинить цей геноцид. Танки говорять голосніше, ніж слова. #ArmUkraineNow означає озброювати саме зараз», — наголосив голова МЗС Литви.

Міністр закордонних справ та євроінтеграції Молдови Ніку Попеску також відреагував на повідомлення про масові поховання у звільненому від російських окупантів Ізюмі.

«Глибоко вражений жахами російської окупації, коли з'являються кадри зі звільненого Ізюма. Винні мають відповісти за ці звірства», — написав  Попеску у Twitter.

Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі теж назвала воєнними злочинами та засудила звірства росії, скоєні у звільненому від окупаційних військ Ізюмі.

«Я рішуче засуджую звірства, здійснені росією в Ізюмі. Відповіддю на ці військові злочини має стати правосуддя. Україна не впаде, і запанує мир. Слава Україні!» — написала вона у Twitter.

Крім того, президент Франції Емануель Макрон заявив, що «жорстоко засуджує звірства» російських військових в Ізюмі.
«Жорстко засуджую звірства, скоєні в Ізюмі, в Україні, під час російської окупації. Ті, хто це зробив, мають відповісти за свої злочини. Не буває миру без справедливого суду», — написав Макрон у Facebook.

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

У разі масових заворушень на вулицях міста ми вас повідомимо

X