Програма «Доступні ліки» в умовах воєнного стану: як отримати рецепт та знайти аптеку - Накипіло
Події

Програма «Доступні ліки» в умовах воєнного стану: як отримати рецепт та знайти аптеку

  • Євген Стрельцов
  • 2 Квітня 2022

Пацієнтам із хронічними захворюваннями важливо не припиняти приймати ліки, які призначив медик, щоби контролювати стан здоров’я та не допускати погіршення. Для цих пацієнтів продовжує працювати програма «Доступні ліки». 

Як отримати рецепт?

Звернутися до відповідного лікаря в залежності від напряму:

  •  бронхіальна астма, діабет ІІ типу, серцево-судинні захворювання — сімейний лікар;
  • розлади психіки та поведінки — психіатр;
  • епілепсія — психіатр чи невролог;
  • нецукровий діабет — ендокринолог. Якщо потрібен повторний рецепт, його може виписати сімейний лікар.


А як бути з декларацією?

Під час воєнного стану декларація з лікарем необов’язкова. Якщо пацієнт переїхав або не може зв’язатися з лікарем, з яким укладена декларація, — це не проблема. За рецептом можна звернутися до будь-якого іншого сімейного лікаря, терапевта чи педіатра, якщо ліки потрібні дитині. Лікар може виписувати рецепт на «Доступні ліки» на місяць. Також лікар, з яким підписана декларація, може виписати рецепт за телефоном. Номер рецепту та код-підтвердження надійде пацієнту на телефон.

Як знайти аптеку?

Знайти аптеку можна через «Електронну карту аптек-учасниць програми реімбурсації лікарських засобів». На другій сторінці дашборду у фільтрах ліворуч у графі «Є відпущені» поставте галочку навпроти слова «Так». Це дозволить відфільтрувати аптеки, які відпускають «Доступні ліки».

Звертайте увагу на дату останнього відпуску рецепту. Вона є в останній колонці таблиці, яка розміщена внизу під картою. Обирайте аптеки, які відпускали «Доступні ліки» впродовж останніх семи днів. 

Знайти аптеку допоможуть і працівники контакт-центру НСЗУ за номером 16-77.

Важливо!

За програмою «Доступні ліки» пацієнти з хронічними захворюваннями можуть отримати ліки безплатно або з незначною доплатою. Йдеться про серцево-судинні захворювання, бронхіальну астму, діабет 2-го типу, розлади психіки та поведінки, епілепсію та нецукровий діабет.

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

    ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

    Оперативні та перевірені новини з Харкова