Профілактика раку: чому важливі огляди у лікаря - Накипіло
Події

Профілактика раку: чому важливі огляди у лікаря

4 лютого — Всесвітній день боротьби проти раку. «Накипіло» розповідає, кому й навіщо потрібні профілактичні огляди.

Чому профогляди важливі?

Більшість форм раку легше та дешевше лікуються на ранніх стадіях. Жінкам в Україні часто діагностують рак молочної залози на ІІІ—ІV-й стадіях, коли лікування та одужання проходять значно складніше. А на I-й стадії рак виліковний у 95% пацієнток. У чоловіків у 21% випадків захворювання виявляють уже на етапі метастазів.

Я можу себе оглядати?

Різновидів раку — близько двохсот, і ви навряд чи запам'ятаєте всі їхні симптоми. Але натомість ви знаєте власний організм, і що для нього є нормальним, а що — ні.

Помітили зміни: наприклад, кашляєте кілька тижнів або мучить постійна печія? Не варто списувати це на вік, проконсультуйтеся з сімейним лікарем або терапевтом.

МОЗ рекомендує кожній жінці після досягнення 20-річного віку раз на місяць оглядати груди та звертатися до мамолога при виявленні новоутворень, деформації форми грудей, кров'яних виділень з сосків. 

Наскільки часто перевірятися у лікаря?

Жінкам після 20 років потрібно щорічно проходити обстеження молочних залоз. Міністерство охорони здоров'я рекомендує жінкам у віці від 20 до 29 років робити ПАП-тест на рак шийки матки, а від 30 до 49 років — ПАП-тест на вірус папіломи людини. Мамографію оптимально здійснювати раз на два роки після 40-ліття, а колоноскопію — раз на 5 років після п'ятдесятиріччя.

Чоловіки після 40 років повинні раз на рік приходити на огляд до уролога, а після 50-ти — раз на 5 років робити колоноскопію.

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

У разі масових заворушень на вулицях міста ми вас повідомимо