Про Старобільський концтабір та розстріляних польських військовополонених: нове видання книги - Накипіло
Події

Про Старобільський концтабір та розстріляних польських військовополонених: нове видання книги

  • Анна М’ясникова
  • Ігор Лептуга
  • 15 Червня 2021

Історик та письменник Валерій Снегирьов презентував у Харкові доповнену версію книги «Старобільське відлуння Катиньської трагедії». Вихід оновленого видання приурочений до 22 червня — Дня скорботи та вшанування пам'яті жертв війни.

У книзі зібрані архівні документи та спогади місцевих жителів щодо створення концентраційного табору для польських військовополонених поляків у Старобільську, а також про розстріл польських офіцерів у Харкові навесні 1940 року.

Оновлене видання охоплює події, пов’язані з концтабором та його полоненими, у 1939—1941 роках.

«Хронологічні рамки трохи розширені: вже не зациклюємося виключно на серпні 1939 року, коли поляків захопили, та подіях у квітні-травні 1940 року, коли їх розстріляли. Ми документально продовжуємо ланку до 1941 року, відстежуємо, що було потім», — пояснив історик.

За його словами, книгу доповнили матеріалами так званої «папки №1» з архіву СРСР щодо Катині, про оборону Львова та Бреста.

«Понад те, ми включили документи, які пояснюють, чому деякі з польських офіцерів вижили та не були розстріляні», — додає автор.

Концтабір у Старобільську був відкритий у серпні 1939 року на території колишнього жіночого монастиря. Усього там перебувало понад три тисячі поляків. Серед полонених, яких пізніше розстріляли в Харкові, були також українці, білоруси та євреї, зазначає історик.

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

У разі масових заворушень на вулицях міста ми вас повідомимо