Про що слід поговорити батькам із дітьми, які йдуть до школи офлайн  - Накипіло
Події

Про що слід поговорити батькам із дітьми, які йдуть до школи офлайн 

Експерти UNICEF Ukraine надали інструкцію, що допоможе дітям подбати про себе під час сирени в школі.


Ідучи до школи в цей буремний час, малеча має чітко розуміти, що таке евакуація та як під час неї діяти. Усвідомлювати, що поруч завжди знаходитиметься вчитель, але водночас відчувати власну відповідальність. Дотримання правил — гарантія безпеки. 

Важливо нагадати, що не можна йти зі школи, допоки лунає сирена. І ви також не маєте права вимагати, аби вам віддали дитину в той час, коли всі чекають на закінчення тривоги в укритті. Якщо сирена завила, коли ви знаходились у школі — не демонструйте нехтування загальними правилами. Пройдіть в укриття разом з усіма. Так ви покажете приклад своїй дитині та її однокласникам.

Якщо дитина сама ходить до школи — пройдіться разом із нею та покажіть, де вона зможе знайти укриття, на випадок, якщо тривога застане її дорогою. Наголосіть на тому, що ходити можна лише однією дорогою, аби не сталося неприємностей. 

Важливо не лише розповісти дитині правила поведінки, але й отримати зворотній зв’язок. Дізнатися, чого вона боїться, у чому відчуває невпевненість. Не зайвими в наших реаліях будуть знання щодо правил поводження з вибухонебезпечними предметами. Основне — не чіпати та не наближатися до них, а одразу викликати рятувальників за номером «101». Зверніть увагу дитини на знаки «Обережно, міни»: якими вони бувають і про що свідчать. 

Необхідно, аби ваші настанови співпадали з тим, що дитина чує від вчителів у школі. Фахівці радять повідомити адміністрації школи інформацію щодо особливостей здоров'я вашої дитини. Малечі не завадить знати напам’ять ваш номер телефону, власну групу крові та про наявність хронічних хвороб.

Міністерство освіти та UNICEF зібрали на одному сайті відповіді на найпоширеніші питання стосовно навчання в Україні та за кордоном під час воєнного стану, інформацію про можливості та допомогу, а також інші матеріали, що можуть стати у пригоді вчителям, батькам і дітям.

Навчальний рік у Харкові та області розпочнеться в онлайн-режимі. Це стосується як школярів, так і студентів.

Що таке мобінг?

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

    ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

    У разі масових заворушень на вулицях міста ми вас повідомимо

    X