Бюджет Харківської області на 2022 рік – майже 7 млрд гривень - Накипіло
Події

Бюджет Харківської області на 2022 рік – майже 7 млрд гривень

На сесії обласної ради депутати прийняли загальний обсяг обласного бюджету з урахуванням міжбюджетних трансфертів з державного бюджету становить понад 6,8 млрд грн, зокрема: по загальному фонду – понад 5,2 млрд, по спеціальному фонду – понад 1,6 млрд. гривень.

У кошторисі регіону передбачено фінансування захищених статей видатків (зарплат, розрахунків за енергоносії тощо), а також – кошти на реалізацію окремих обласних програм.

Так, у обласному бюджеті передбачені кошти на продовження будівництва інфраструктурних об’єктів, ремонту доріг місцевого значення, на компенсацію проїзду в транспорті для студентів та учнів, на фінансову підтримку обласних театрів, філармонії та концертних установ тощо.

У бюджеті, зокрема, передбачені видатки на виконання заходів наступних обласних програм:

 • Програми економічного і соціального розвитку Харківської області – в сумі приблизно 170,7 млн гривень. Зокрема – для проведення будівництва, реконструкції та капітальних ремонтів закладів соціально-культурної сфери та об’єктів житлово-комунального – майже 100,4 млн гривень;
 • Програми розвитку освіти «Новий освітній простір Харківщини» – майже 8,9 млн гривень. Зокрема – майже 1,2 млн гривень – на виплату обласних стипендій та понад 7,1 млн гривень для забезпечення компенсації проїзду у електричному транспорті та автобусних маршрутах студентів, учнів і вихованців.
 • Програми «Здоров’я Слобожанщини» – понад 538,2 млн гривень. Зокрема: на функціонування закладів охорони здоров’я (оплата праці, медикаменти, продукти харчування, пільгові пенсії, господарське утримання) – понад 413,2 млн гривень;  удосконалення та оновлення матеріально-технічної бази закладів охорони здоров’я – 100 млн гривень; придбання лікарських засобів та виробів медичного призначення – 15 млн гривень; здійснення виплати одноразової грошової допомоги медичним та іншим працівникам закладів охорони здоров’я, які захворіли на COVID-19, – 10 млн гривень.
 • Програми розвитку фізичної культури і спорту, молодіжних ініціатив та формування здорового способу життя у Харківській області – понад 84,5 млн гривень. Зокрема: для надання фінансової підтримки фізкультурно-спортивним організаціям – понад 81,5 млн гривень та на виплати стипендій, премій, винагород спортсменам та тренерам – понад 2,9 млн гривень.
 • Програми розвитку культури, туризму та охорони нерухомої культурної спадщини Харківської області – понад 164,1 млн гривень. Зокрема, на фінансову підтримку театрів передбачено понад 98,4 млн гривень; на фінансову підтримку філармоній, ансамблів, концертних організацій – понад 63,7 млн гривень.
 • Програми соціального захисту населення Харківської області –  майже 92 млн гривень. Зокрема, на надання адресної допомоги мешканцям Харківської області передбачено понад 60,4 млн гривень; на проведення санаторно-курортного лікування осіб з інвалідністю, ветеранів війни, постраждалих учасників Революції Гідності тощо – 23 млн гривень; на проведення відпочинку у санаторно-курортних закладах Харківської області осіб, які безпосередньо брали участь в АТО/ООС, членів їх сімей та членів сімей загиблих учасників бойових дій – 1,5 млн гривень; на проведення санаторно-курортного лікування громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесених до 1-ї, 2-ї категорій та потерпілих дітей – 6 млн гривень.
 • Програми розвитку цивільного захисту в Харківської області – понад 3 млн гривень на утримання Харківської обласної комунальної аварійно-рятувальної водолазної служби.
 • Програми розвитку дорожнього господарства Харківської області – понад 849 млн гривень. Ці кошти спрямують на поточний середній, поточний дрібний ремонт та експлуатаційне утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення.

Загалом видатки на реалізацію окремих обласних програм становлять понад 1,9 млрд гривень.

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

  ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

  У разі масових заворушень на вулицях міста ми вас повідомимо

  X