Харків'яни повинні укласти нові договори з водоканалом до 1 травня - Накипело
Події

Харків'яни повинні укласти нові договори з водоканалом до 1 травня

  • Анна Мясникова
  • Will Selarep / Getty Images
  • 28 Січня 2020
  • 1501

Якщо не переукласти договір до 1 травня, комунальники не будуть ремонтувати внутрішньобудинкові мережі.

За словами заступника гендиректора КП «Харківводоканал» Тараса Грущака, підписання нових договорів — вимога Закону «Про житлово-комунальні послуги». Вона зобов'язує постачальника послуг та абонентів укладати письмові угоди.

«В іншому випадку з абонентом автоматично буде укладатися договір про надання послуг водопостачання та водовідведення без обслуговування внутрішньобудинкових мереж. Тобто проведення всіх ремонтних робіт у будинках буде відповідальністю мешканців», — пояснив Грущак.

Усього «Харківводоканал» обслуговує 570 тисяч споживачів. На даний момент угоди з підприємством переуклали 38 тисяч харків'ян.

Як зазначається, якщо більш ніж половина власників квартир у будинку підпишуть новий договір, то з тими, хто не визначилися, він буде укладений автоматично.

Залежно від статусу абонентів передбачено п'ять видів документів:

  1. Договір з індивідуальним споживачем (підписується з абонентами, які проживають у приватному секторі, або юридичними особами, які володіють самостійним об'єктом нерухомого майна).
  2. Договір з колективним споживачем (укладається з юридичною особою, яка об'єднує споживачів у будинку).
  3. Колективний договір (укладається з уповноваженим співвласниками, який діє на підставі протоколу загальних зборів мешканців).
  4. Договір з індивідуальним абонентом про надання послуг з обслуговуванням внутрішньобудинкових систем (укладається з кожним співвласником багатоквартирного будинку).
  5. Договір без обслуговування внутрішньобудинкових систем.

Приклади документів розміщені на сайті підприємства. Договори оформляються безкоштовно в сервісних центрах з обслуговування споживачів (адреси та телефони вказані у квитанціях) або у виїзних касах. При собі потрібно мати паспорт, довідку про ідентифікаційний код і техпаспорт на житло.

Також до 1 травня потрібно підписати нові договори з іншими комунальними підприємствами, які постачають тепло, газ та електроенергію.

«Це стосується комунальних підприємств — ліцензіатів Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг. Ті договори, які були укладені між підприємствами та абонентами раніше, будуть легітимні до 1 травня 2020 року, але, згідно з новим законом, їх необхідно переукласти до цього терміну. Це робиться не тільки в Харкові, але й у всіх містах України», — сказав заступник мера Харкова з питань житлово-комунального господарства Андрій Руденко.

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

У разі масових заворушень на вулицях міста ми вас повідомимо

X