Україна отримала 117 тисяч доз вакцини Pfizer - Накипіло
Події

Україна отримала 117 тисяч доз вакцини Pfizer

Вакцина призначена для мешканців та працівників будинків людей похилого віку. Згодом щеплення отримають співробітники Державної служби надзвичайних ситуацій та Державної прикордонної служби.

16 квітня у Міжнародному аеропорті «Київ» імені Сікорського приземлився літак з першою партією вакцини Pfizer. Доставка здійснюється в межах глобальної ініціативи COVAX, передає hromadske. Вже завтра 29,5 тисяч доз перпарату доставлять у регіони, а 18 квітня вже почнуться щеплення. Вакцину перевозитимуть у спеціальних контейнерах із сухим льодом за температури до -70 градусів. Таким чином препарат може зберігатися впродовж місяця.

Першу партію вакцини розділять на дві частини, щоб було чим робити друге щеплення. У травні-червні Україна очікує на поставку ще 10 мільйонів доз Pfizer.

Що таке COVAX?

Ця глобальна ініціатива має на меті пришвидшити розробку та виробництво вакцин від COVID-19, а також  забезпечити доставку препарату до країн із низьким та середнім доходом. Мова йде про вакцини, які ВООЗ включила до реєстру засобів, які використовуються в надзвичайних ситуаціях. У межах COVAX Україна може безкоштовно отримати вакцини для 8 мільйонів людей. До кінця другого кварталу 2021 року в країну має надійти від 2,2 до 3,7 мільйонів доз вакцин компанії AstraZeneca.

Кому не можна вакцинуватися від COVID-19: роз'яснення МОЗ

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

У разі масових заворушень на вулицях міста ми вас повідомимо