«Пане Терехов, не соромтеся»: про що говорили учасники Конгресу місцевих та регіональних влад - Накипіло
Події

«Пане Терехов, не соромтеся»: про що говорили учасники Конгресу місцевих та регіональних влад

Президент анонсував запуск програми з термомодернізації. Мета програми — зменшити споживання імпортних енергоносіїв. Залучать близько 5 000 багатоповерхових будинків, мешканці яких платитимуть за опалення на 60% менше. 

Керівник Офісу президента Андрій Єрмак, який повернувся до України з Берліна, заявив, що процес роботи Нормандського формату розблокований і продовжується наразі. Також були досягнуті домовленості щодо активізації роботи в Тристоронній контактній групі. Єрмак висловив сподівання, що вона перейде до гуманітарних питань: обміну полоненими, відкриття КПВВ, які з української сторони вже понад рік готові до відкриття. Найголовніше — цей процес перемовний відбувається, він триває, українська делегація продовжує займати конструктивну позицію відносно всіх питань.

Про основи національного спротиву доповів Головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний. За його словами, у ЗСУ сформовано окремий рід військ — Сили територіальної оборони у складі командування, чотирьох регіональних управлінь, бригад та батальйонів. На сьогодні це — 29 бригад і 150 батальйонів, не говорячи про добровольчі формування територіальних громад. Мета цих заходів — можливість організувати супротив «у кожному місті, кожному селі, на кожній вулиці та в кожному будинку».

Аби цього досягти, треба здійснити чотири фундаментальні мети: опанувати фонди, завершити проведення рекрутингу, організувати належну підготовку бійців та завершити планування. 

Залужний назвав регіони, які мають проблеми з формуванням тероборони: Донецький, Одеський, Львівський, Рівненський, Київський та місто Київ. Президент Володимир Зеленський доручив головам частини обласних державних адміністрацій впродовж двох тижнів доукомплектувати сили територіальної оборони.

Очільник ХОДА Олег Синєгубов та мер Харкова Ігор Терехов анонсували план розвитку регіону. Терехов хвилину доповідав українською, після — перейшов на російську. На що Зеленський зауважив:

«Ви, пане Терехов, не соромтеся. Що ж ви так соромилися перейти на російську. Ми не боїмося цього. Ми знаємо, що в Харкові багато хто говорить російською, але всі думають по-українські».

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

У разі масових заворушень на вулицях міста ми вас повідомимо

X