Обмін речами та прокачка екосвідомості: у Харкові відбудеться екологічний фрімаркет - Накипіло
Події

Обмін речами та прокачка екосвідомості: у Харкові відбудеться екологічний фрімаркет

15 травня в парку «Зелений гай» пройде фрімаркет. Його мета — привернути увагу громади до екологічних проблем Індустріального району та просувати ідеї свідомого споживання.

Усі охочі зможуть поділитися своїми речами та надбати нові, причому безкоштовно. Це можуть бути одяг, взуття, побутова техніка, прикраси, книги тощо. Головне, щоби речі були у пристойному стані. Як зазначила співорганізаторка фрімаркету та волонтерка Олена Білик, реюз стає популярним у світі. Люди намагаються знайти вторинне використання непотрібним речам, а не викидати їх на смітник. На фрімаркетах можна знайти матеріали для рукоділля. Майстри навчилися шити зі старих джинсів покривала, а посуд використовувати для виготовлення мозаїки. 

«У нас ще з радянського минулого залишилася звичка зберігати речі, які вже не потрібні. Можливо, схуднемо чи потовстішаємо, або ще комусь вони знадобляться. Але з часом речі псуються, ми їх викидаємо ― і ростуть звалища», ― каже волонтерка.

Окрім фрімаркету, на гостей парку чекають різноманітні заходи. Запланований ярмарок майстрів, де охочі зможуть дізнатися про використання вторинної сировини та сортування відходів. Буде облаштована благодійна зона збору речей для малозабезпечених сімей. На відвідувачів очікуватиме показ мод, образи для якого створювалися саме зі вторинної сировини.

«Це були речі, вже нікому не потрібні, залишки та клаптики, і з них я зшила речі для колекції. Це п’ять образів, натхненням для яких став парк «Зелений гай». У цьому районі я жила п’ять років, щодня гуляла з дитиною та дивилася, що там роблять з природою. І коли на твоїх очах люди туди зносять сміття ― це болісно відгукувалося. Як дизайнерка одягу, я творчо це переосмислила», ― згадує авторка колекції Хайку Світлана Голосна.

«Буде концерт, прийдуть представники культури, відбуватиметься цікавий флешмоб. Ми створимо щось неймовірне, чого ще не було в парку дотепер. Ми колись мріяли, щоби парк став місцем відпочинку для людей з області, об’єднував тих, хто живе поблизу Харкова. Адже в нього гарне розташування та велика площа», ― розповів керівник ГО «Новий ХТЗ» Борис Шестопалов.

Організатори фрімаркету мають намір покращити імідж району, про який свого часу ходили погані чутки, та привернути увагу до проблем «Зеленого гаю». Олена Білик зауважила, що місцеві часом не бачать далі власного подвір’я, тож екологічні проблеми походять повз їхню увагу. 

«Питання захисту та відновлення парку «Зелений гай» важливе для нашого району. Бо якщо не буде парку, якщо він зменшиться ― це погано впливатиме на екологію та здоров'я жителів міста», ― підкреслила волонтерка.

Фрімаркет відбудеться 15 травня з 13:00 до 17:00 за адресою: станція метро «Індустріальна», парк «Зелений гай». 

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

У разі масових заворушень на вулицях міста ми вас повідомимо

X