Обмеження на виїзд військовозобов'язаних за межі місця проживання: головне - Накипіло
Події

Обмеження на виїзд військовозобов'язаних за межі місця проживання: головне

Що сталося?

Генеральний Штаб ЗСУ 5 липня підтвердив інформацію про те, що у воєнний час забороняється виїзд військовозобов’язаних, призовників і резервістів з місця проживання без дозволу керівника відповідного територіального центру комплектування та соціальної підтримки.

Також у Генштабі повідомили, що розробили порядок видачі дозволів на виїзд за межі місця проживання.

Це щось нове?

Ні. Норми про обмеження існують з 1992 року. Заборона на виїзд з місця проживання призовників, військовозобов’язаних та резервістів під час воєнного стану закріплена в частині четвертій статті 37 закону «Про військовий обов'язок і військову службу».

Але отримання дозволів до цього не було ніяк регламентоване. Тепер же Генштаб випустив порядок оформлення дозволів на виїзд.

А що таке «місце проживання» Це там де я прописаний?

У законі «Про військовий обов'язок і військову службу» цей термін не деталізується.

Але він описаний у іншому законі: місце проживання — житло з присвоєною у встановленому законом порядку адресою, в якому особа проживає.

Також житлом можуть бути заклад для бездомних і інші заклади соціальної підтримки.

Тобто йдеться не про місце прописки, а про місце, де постійно живе людина.

Це тепер з дому не можна виходити?

Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний уточнив, що дозвол буде потрібен тим призовникам та військовозобов’язаним, хто планує виїхати «за межі своїх районів та областей».

Також Залужний заявив, що «жодних вказівок на перешкоджання переміщенню осіб упродовж найближчих днів з боку військового командування не надавалося».

Що незрозуміло: чи йде мова про зміну місця проживання, чи про одноразовий виїзд за межі району чи області.

Також — незрозуміло, що мається на увазі під «найближчими днями», які згадав Залужний.

Як отримати подібний дозвіл?

Для цього треба звернутись до центру комплектування та соціальної підтримки, де ви приписані.

Кому видають дозволи?

Призовникам: які мають відстрочку, або право на неї, дають дозвіл на строк до року, але не більше ніж діє відстрочка.

Тим, хто не підлягає призову під час мобілізації: на підставі документів, що дають право на відстрочку, дають дозвіл на строк до року, але не більше ніж діє відстрочка.

Тим, хто заброньований за підприємствами чи органами влади: на строк до 30 діб, але не більше ніж діє посвідчення про відстрочку. Виняток — ті, хто їдуть у відрядження.

В окремих випадках — керівник центру комплектування та соціальної підтримки може дати дозвіл на виїзд тим до 30 діб. Окремі випадки — це наприклад смерть рідних чи сімейні обставини.

Кому не треба отримувати дозвіл?

Тим хто знятий з військового обліку за частиною шість статті 37 закону «Про військовий обов'язок і військову службу». Відмітка про це має бути в вашому військовому квитку.

Заброньованим за підприємствами чи органами влади, що їдуть у відрядження: при собі потрібно мати паспорт, військовий квиток, посвідчення про відрядження і посвідчення про відстрочку.

Тим, хто переїжджає в іншу місцевість і офіційно знятий з військового обліку відповідно до абзаців два першого і другого пунктів п'ятої частини статті 37 закону «Про військовий обов'язок і військову службу». У вас має бути відповідна позначка в військовому квитку, протягом семи діб після зняття з обліку у цьому випадку ви маєте стати на військовий облік в місці проживання.



Моє місто окуповане Військкомат не працює! Як мені отримати дозвіл на виїзд?

Це невідомо. Наприклад заступник міського голови Ізюма Володимир Мацокін ще на початку березня заявив про знищення окупантами місцевого центру комплектування та соціальної підтримки.

Як у цьому випадку діяти військовозобов'язаним, що евакуюються, Міноборони не роз'яснює.

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

    ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

    Оперативні та перевірені новини з Харкова