«Про карантин і війну»: як плакат харківського художника став маркою  - Накипіло
Події

«Про карантин і війну»: як плакат харківського художника став маркою 

  • Анна М'ясникова
  • Укрпошта
  • 6 Червня 2020
  • 1687

Це п’ята марка у світі, присвячена боротьбі з COVID-19.

Національний поштовий оператор увів в обіг поштову марку, штамп (для погашення марки) та конверт, ескізами до яких стали плакати харківського художника-ілюстратора Нікіти Тітова. 

Нікіта Тітов створив плакат «Передова» у березні, коли коронавірус почав розповсюджуватися країною. У роботі він поєднав зображення медика та військового. Плакат він опублікував у себе в Facebook, і світлина миттєво набула популярності. 

«Це був початок карантину. Моя подруга Олена сказала фразу, що медики зараз як на передовій. І я подумав: справді так. Але водночас, яким би страшним не був карантин, у нас є ще війна. І ми повинні пам’ятати про це. Тому я порівняв і зробив двох захисників: медика і військового», — розповідає про ідею створення митець.

Ще одна робота стала штампом для погашення марки. Загалом з початку епідемії в Україні художник створив декілька десятків робіт, пронизаних темою війни та ситуацією з коронавірусом у країні.

«Якщо, наприклад, ця марка потрапить закордон, то більше людей дізнаються, що в Україні не тільки вірус, а й війна. І, можливо, замисляться над цим. Я, звісно, пишаюся, бо я таким чином вже якось увійшов в історію. Марка — це така річ, яка продовжить існувати. Не знаю, як моя творчість, але ця марка залишиться», — додає художник.

Марка «Перемога» номіналом 9 гривень вийшла тиражем у 140 тисяч примірників. Вона призначена для пересилання простого листа вагою до 50 грамів у межах України.

Подкаст. Накипіло питань: «Я малюю замість того, щоб писати багато слів»

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

У разі масових заворушень на вулицях міста ми вас повідомимо

X