Ані Схід, ані Захід нам не допоможуть: у Харкові презентували книгу українського дипломата - Накипіло
Події

Ані Схід, ані Захід нам не допоможуть: у Харкові презентували книгу українського дипломата

  • Юлия Гуш  
  • Харьковский дипломатический клуб
  • 27 Березня 2021
  • 1437

24 березня в Харкові відбулася презентація книги «Зовнішня політика в епоху трансформацій» Надзвичайного і Повноважного Посла України в Японії Сергія Корсунського.

Автор ― дипломат із понад 25-річним стажем. Книга сподобається читачам, які цікавляться політикою. У ній Корсунський виклав власне бачення: що очікує на людство в майбутньому та яке місце займатиме Україна у світових процесах. 

«Я багато зусиль поклав, щоби розібратися, що відбувається у світі. З 2000 року я працював у США, де був дотичним до провідних політологічних центрів. Коли дивишся на цей період, стає зрозуміло, що світ, у якому ми живемо, серйозно зрушився з місця. Це сталося 11 вересня 2001 року. У той день я був у Вашингтоні. Я в посольстві відповідав за відслідковування всього, що відбувалося навколо цієї історії з тероризмом, а потім ― війни в Іраку. Історично склалося, що саме з того моменту відраховується зміна епох», ― розповів Корсунський.

Посол зазначає, що в основі сучасного світу лежать технології. Раніше люди не могли уявити, наскільки електронні гаджети перевернуть їхнє життя. Технічний прогрес кардинально змінює обличчя держав та їхню політику. Країни, які вчасно змогли зрозуміти такі тенденції, перетворилися на наддержави.

«Ми в Україні постійно дискутуємо, хто ми та чого варті. Хоча ви знаєте, і я знаю. Я давно був у Харкові на фізтеху, тож уявляю, що створили харківські вчені та оборонно-промисловий комплекс. Я добре знаю харків’ян та їхній потенціал: вони винайшли такі речі, яким немає рівних у світі. Як і в Дніпрі, як і в Києві. Але ми надто багато уваги приділяємо порадам іноземних експертів», ― вважає дипломат.

Разом з тим він зазначає, що іноземний досвід може стати у пригоді. Японія використовувала саме цей підхід: вона багато чого перейняла від інших держав, у тому числі й мову. Але Японія всі запозичення трансформувала на свій лад.

«Вважаю, нам важливо мати власну точку зору на те, що відбувається в Україні. З урахуванням думок розумних людей світу, але їх не треба сприймати як істину останньої інстанції», ― запевняє Корсунський.

Посол переконаний, що ні Схід, ні Захід за нас нічого не зроблять: адже кожна країна насамперед слідує власним пріоритетам. Українці мають розуміти, що відбувається у світі та у власній державі, уміти трансформувати набутий досвід, визначити національні інтереси та рухатися до мети.

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

У разі масових заворушень на вулицях міста ми вас повідомимо

X