Незаконна земля: активісти розповіли про порушення чиновників мерії та облради - Накипело
Події

Незаконна земля: активісти розповіли про порушення чиновників мерії та облради

Антикорупціонери намагаються повернути у власність громади землі вартістю майже 800 мільйонів гривень.

Чиновники обласної та міської рад зловживають владою та проявляють бездіяльність при розподілі майна комунальних підприємств. Про це заявили адвокат Рустам Мухітдінов та депутат облради Дмитро Булах. За їхніми словами, у 2007 році міська рада незаконно передала у приватні руки 106 гектарів землі.

Йдеться про землі Харківського обласного комунального сільгосппідприємства «Декоративне садівництво». З 2002 року фірма працює у збиток. На сьогодні КП заборгувало кредиторам приблизно два мільйони гривень, розповідає Рустам Мухітдінов. Адвокат з 2018 року призначений арбітражним керуючим на підприємстві. Ліквідатор оцінював майно КП, яке можна було би продати та заплатити кредиторам. Виявилося, що у фірми значилися лише 166 гектарів землі. Їх «Декоративне садівництво» отримало згідно з держактом на право постійного користування.

Госакт на право постійного користування землею

«У 2007-му виконком міськради розпаяв 106 гектарів на ділянки по два гектари та передав їх у власність 53-м одержувачам. Землю вони отримали безкоштовно. Приблизно десять років ці ділянки не використовувалися, і лише в 2017 році їх почали засівати соняшником. Однією з ділянок володіє дружина заступника голови Харківської обласної ради Володимира Скоробагача», — повідомив адвокат.

Рішення міськради від 4 липня 2007 року

Рішення міськради від 3 жовтня 2007 року

Рішення міськради від 21 листопада 2007 року

Сьогодні загальна вартість землі, за оцінками фахівців, становить 800 мільйонів гривень.

Активісти надіслали запит в обласне відомство, аби дізнатися: чи видавався дозвіл на передачу землі. Відповідь — його не було. За інформацією Мухітдінова, подальших запитів щодо справи з боку чиновників не надходило.

«Я звернувся до голови облради Сергія Чернова з пропозицією обговорити питання землі на засіданнях постійної комісії відомства. Мені відповів його заступник Володимир Скоробагач, що виносити це питання на засідання немає сенсу», — заявив депутат Дмитро Булах.

Ліквідатор написав заяву до прокуратури, поліції та подав позов до суду, але розгляд у суді так і не призначено. При цьому після подачі позову адміністрація Індустріального району, яка є одним з кредиторів КП, намагалася відсторонити Мухітдінова від виконання обов'язків.

«Вони зібрали комітет кредиторів, прийняли рішення про моє відсторонення та подали відповідне клопотання до суду. У суді їм було відмовлено», — додав адвокат.

Протистояння із заступником голови облради

Ще один інцидент стався у вересні 2017 року — коли Мухітдінов був арбітражним керуючим на КП «Флора-сервіс». Тоді йому довелося відстоювати свої інтереси в суді, і він позбувся машини.

У той час невідомі викорчовували дерева, які знаходилися на балансі підприємства. Адвокат втрутився в ситуацію та попросив одного з працівників зв'язатися з його керівництвом.

«Мені зателефонував чоловік, назвав себе власником землі та сказав, що нібито має право проводити такі роботи. Представився Володимиром Скоробагачем. Я попрохав його надати відповідні документи, але він відмовився», — описує події Мухітдінов.

Рустам викликав поліцію, правоохоронці відкрили кримінальне провадження за статтею «Самоправство». Також антикорупціонер відправив скарги до екологічної інспекції та на ім'я голови облради Сергія Чернова, але у відповідь ніяких дій не послідувало.

Пізніше адвокат отримав повідомлення, що з питання викорчовування дерев проводитиметься робоча нарада, але коли він прийшов, там був лише один Скоробагач.

«Я був незгодний, щоб він розглядав мою скаргу, оскільки наявний конфлікт інтересів. Після цього Скоробагач поводився некоректно, спілкувався зі мною на підвищеному тоні. У підсумку нарада не відбулася», — стверджує Мухітдінов.

У листопаді 2017 року заступник голови облради подав до суду позов на адвоката щодо захисту прав, честі та репутації. Суди двох інстанцій не задовольнили скаргу чиновника.

«Через деякий час мені спалили автомобіль. Кримінальне провадження відкрито за статтею «Умисне знищення або пошкодження майна», але результатів наразі немає», — додав Рустам Мухітдінов.

Відповідь облради

Зв'язатися з Володимиром Скоробагачем нам не вдалося. У приймальні чиновника повідомили, що він перебуває зараз у відпустці.

«Володимир Іванович коментує ситуацію так, що всьому повинні дати правоохоронні органи — підтвердити або опоровергнуть ці факти», — сказала прессекретарка Володимира Скоробагача Вікторія Петрухіна.

Вона пообіцяла надати більш детальний коментар чиновника пізніше.

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

У разі масових заворушень на вулицях міста ми вас повідомимо

X