НАЗК перевірило декларації ще чотирьох посадовців та депутатів із Харківської області - Накипіло
Події

НАЗК перевірило декларації ще чотирьох посадовців та депутатів із Харківської області

На перевірці НАЗК залишається 28 декларацій харківських посадовців.

В декларації заступниці начальника відділу адміністрування податків і зборів з фізичних осіб Слобожанського управління ГУ ДПС у Харківській області Тетяни Таран.

У декларації вона зазначила, що їй невідома ціна земельної ділянки в селищі Білогородка Київської області. НАЗК встановило, що ціна цієї ділянки 683 882 гривні.

Тетяна Таран не вказала вартість житлового будинку площею 187,7 квадратних метрів у Гостомелі Київської області, який їй належить із 29 жовтня 2020 року. У НАЗК встановили вартість будинку — 1 686 800 гривень. Крім цього, Таран не внесла в декларацію інформацію про земельну ділянку, на якій знаходиться цей будинок.

Агентство встановило, що 20 травня 2020 року Тетяна Таран надала позику у розмірі 5 358 000 гривень. При цьому в декларації чиновниці за 2019 рік відсутні грошові активи. Таран пояснила, що надала в позику кошти матері. З 1998 до 2020 року матір Тетяни Таран заробила 68 706 гривень, а її батько — 135 307 гривень.

Боржник мав повернути гроші до 2 червня 2020 року, але через відсутність коштів передав у власність Тетяни Таран земельну ділянку та дім у Гостомелі. 

У декларації чиновниці відсутня інформація про квартиру в Харкові, в якій вона прописана.

За результатами перевірки НАЗК встановило, що загальна невідповідність в декларації Тетяни Таран — 2 384 775 гривень. В її діях встановлено ознаки необґрунтованості активів. НАЗК дало можливість Тетяні Таран подати декларацію з достовірними відомостями. На 26 жовтня в реєстрі відсутня виправлена декларація.

Порушення виявили в декларації депутата Харківської обласної ради від фракції «ОПЗЖ» Армена Бакманяна.

Депутат не задекларував дачний будинок площею 805 квадратних метрів та земельну ділянку, де він знаходиться, площею 623 квадратних метрів. Також Бакманян не вніс у декларацію ферму загальною площею 474 071 квадратних метрів у Сахновщинському районі Харківської області, яку він отримав у спадок у 2016 році.

За результатами перевірки НАЗК встановило недостовірність у декларації депутата розміром 2 435 763 гривень. НАЗК дало можливість Армену Бакманяну подати декларацію з достовірними відомостями. На 26 жовтня в реєстрі відсутня виправлена декларація.

Колишній депутат Харківської обласної ради від «Європейської Солідарності» Віктор Звєрєв не вніс відомості про квартиру неповнолітніх дітей. Як зазначив колишній депутат, з дітьми він не проживає, тому не має таку інформацію. Звєрєв не вказав вартість придбаної в 2018 році квартири, а також будинок у селищі Момотове Харківської області, в якому він зареєстрований.

Відомості в декларації відрізняються від реальних на 1 027 450 гривень. Встановлено ознаки адміністративного правопорушення, матеріали передали до Національної поліції.

У харківського нардепа Віталія Данілова НАЗК не знайшло порушень у декларації.

НАЗК — не правоохоронний орган. Подальше розслідування виявлених Агентством фактів проводять спеціально уповноважені суб'єкти у сфері протидії корупції: Національне антикорупційне бюро України, Національна поліція України та Державне бюро розслідувань.

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

    ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

    У разі масових заворушень на вулицях міста ми вас повідомимо