На лікування туберкульозу піде понад 627 мільйонів гривень - Накипело
Події

На лікування туберкульозу піде понад 627 мільйонів гривень

  • Віталіна Морозова
  • Ігор Лептуга
  • 2 Березня 2020
  • 1459

Програма медичних гарантій покриває витрати на препарати за рахунок держбюджету.

За інформацією Національної служби здоров'я, лікування дорослих і дітей з туберкульозом обійдеться у 627 мільйонів 721 тисячу гривень. Ці кошти НСЗУ передасть закладам, які укладуть договір на надання таких послуг. Протягом півроку за лікування одного пацієнта НСЗУ заплатить 20 663 гривень.

Станом на 27 лютого 332 лікарні подали до служби запити на співпрацю, з них 29 — тубдиспансери. У Харківській області пропозиції на укладення договору надали 25 медичних закладів, у тому числі Харківський обласний протитуберкульозний диспансер №2, Обласний туберкульозний санаторій «Володимирський», Чугуївська центральна районна лікарня імені Кононенка.

Як зазначає Всесвітня організація охорони здоров'я, у розвинених країнах пацієнти з туберкульозом лікуються в стаціонарі два тижні, далі – амбулаторно. В Україні середня тривалість перебування дорослих у медзакладі — не менше 87 днів.

«У Полтавській області пацієнт може знаходитись у ліжку в середньому 130 днів, у Луганській області — 127. Через це лікування в більшості тубдиспансерів України є неефективним, небезпечним для пацієнтів і загрозливим для епідеміологічної ситуації в Україні, — говорять спеціалісти НСЗУ, — В Одеському обласному центрі соціально значущих хвороб середня тривалість госпіталізації — 34 дні. Такого результату досягли завдяки госпіталізації виключно пацієнтів у важкому стані і запровадили 11 форм амбулаторного лікування. Лікар контролює прийом ліків віддалено через технологію Smart бох».

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

У разі масових заворушень на вулицях міста ми вас повідомимо

X