На Харківщині кількість тестувань на COVID-19 зменшилась на 35—40% - Накипіло
Події

На Харківщині кількість тестувань на COVID-19 зменшилась на 35—40%

  • Юля Гуш
  • Ігор Лептуга
  • 22 Грудня 2020

Кількість відповідних досліджень впала, адже жителі Харкова та області рідше проходять тести на COVID-19.

Станом на 22 грудня в Харківській області зареєстровано 55 631 лабораторно підтверджений випадок COVID-19. Про це повідомив заступник голови ХОДА Тарас Пастух під час сьогоднішнього брифінгу. За його словами, 55 591 хворий одужав, 999 пацієнтів померли. Станом на 21 грудня на стаціонарному лікуванні в медзакладах Харкова та області знаходяться 1 643 пацієнти з підтвердженим COVID-19 або підозрою на нього. Наповненість ліжок складає майже 35%. Наразі залишається більше трьох тисяч вільних місць для пацієнтів з COVID-19, з них приблизно 1 200 оснащені кисневими концентраторами.

«Сьогодні кількість тестувань, за моїми приблизними оцінками, зменшилась десь на 35—40 відсотків, ― розповів Пастух. ― Це насправді пов’язане з тим, що менше людей стали звертатися щодо самого тестування. Відмов невелика кількість, вони носять суб’єктивних характер і залежать від того, наскільки сімейний лікар готовий якісно обслуговувати наших жителів. Пригадуєте, у нас була складна ситуація, коли Харківський лабораторний центр не справлявся? Тоді своє плече підставили близько десятка приватних лабораторій. Сьогодні в них та ж сама динаміка. Люди не звертаються. І кількість досліджень також різко впала».

На сьогоднішній день зросла захворюваність на COVID-19 у сільській місцевості. Як зазначив заступник голови ХОДА, мешканці сіл менше звертають увагу на заходи безпеки. Зокрема вони звертаються до медиків на пізніших стадіях захворювання.  Тож саме сільські жителі потрапляють до лікарень у більш важкому стані.

Також Пастух зауважив, що з понеділка хворих на COVID-19 почало приймати офтальмологічне відділення Харківської обласної лікарні. Там завершені роботи з підготовки приймального відділення. Залишається закінчити ремонт на першому та третьому поверхах: це дозволить повноцінно надавати допомогу пацієнтам.

На Харківщині перерозподілені кошти медичної субвенції, яка не була використана в окремих районах. Вони пішли на придбання дизель-генераторів. Заплановано, що в поточному році їх отримають усі медзаклади. Крім того, область отримала субвенцію на придбання кисневих концентраторів та проведення додаткових точок за рахунок центральних магістралей. Наразі Харківщина очікує на 800 нових концентраторів, які дозволять забезпечити киснем 1 400 ліжок,  ще 200—-300 концентраторів планують купити.

«Розраховуємо, що ситуація, яка є на сьогодні в області, — вона контрольована, ― зазначив Пастух. ― На жаль, ми ще не ліквідували повністю загрозу. Ми маємо людей, які хворіють, які помирають. Але є надія: якщо така динаміка збережеться, то найближчими днями, коли потрапить в Україну вакцина, ми зможемо повністю опанувати ситуацію».

За сутки COVID-19 подтвердился у 239 человек в Харьковской области

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

У разі масових заворушень на вулицях міста ми вас повідомимо