На Харківщині збільшується кількість хворих на COVID-19, проте загрози введення «червоної» зони немає - Накипіло
Події

На Харківщині збільшується кількість хворих на COVID-19, проте загрози введення «червоної» зони немає

В регіоні не виявлено перевищення епідпорогу. Разом з тим шість ОТГ на території області відповідають показникам «червоної» зони. Про це розповів заступник голови ХОДА Михайло Черняк під час свого брифінгу 2 квітня.

Як зазначив Черняк, на сьогоднішній день з 4959 ліжок, відведених для пацієнтів з COVID-19, використовується 3 267. У реанімаційних відділеннях знаходиться 210 пацієнтів з коронавірусною інфекцією. Залучено 180 ШВЛ-апаратів. Наразі в наявності є 1 127 ліжок з централізованою подачею кисню, з них 1 082 — зайняті паццієнтами. До кінця тижня заплановано відкрити близько 20 кисневих точок на базі Обласної інфекційної лікарні. У Дитячій клінічній інфекційній лікарні перебувають 135 дітей з COVID-19 або підозрою на нього.

Комісія Міністерства охорони здоров'я України виявила невідповідності в офіційних даних щодо кількості готових ліжок. 30 та 31 березня представники МОЗ перевірили ситуацію в 13-х лікарнях області, із них у п’ятьох — харківських.

«В обласних лікарнях фактична кількість ліжок, забезпечених киснем, повністю відповідає заявленим. У міських лікарнях виявлена невідповідність у двох закладах. Це 25-та лікарня ― 238 ліжок замість 250, 12 ліжок не вистачає. У в 18-ій лікарні 53 ліжка фактично відведені для госпіталізації хворих і готове відділення для решти заявлених, але зараз іде добір персоналу. Коли будуть укомплектовані бригади, лікарня буде відповідати заявленій кількості в 110 ліжок», ― розповіла директорка Північного міжрегіонального департаменту НСЗУ Вікторія Мілютіна.

Також невідповідності виявлені в двох лікарнях «Укрзалізниці»: у першій готові 130 ліжок, у другій – 100. А їх повинно бути 304. Як відмітив Черняк, на сьогоднішній день на Харківщині тривають обмеження «помаранчевої»  зони. Всі школи перебувають на канікулах. Заплановано, що органам місцевого самоврядування будуть дані рекомендації залишити дітей дистанційному навчанні. 

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

У разі масових заворушень на вулицях міста ми вас повідомимо

X