На головного редактора «ЛЮКа» вчинили спам-атаку через відео на підтримку ЛГБТ-спільноти - Накипіло
Події

На головного редактора «ЛЮКа» вчинили спам-атаку через відео на підтримку ЛГБТ-спільноти

  • Анна М’ясникова
  • Скріншот з відео «ЛЮК»
  • 10 Вересня 2021
  • 1555

Проти головного редактора харківського онлайн-журналу «ЛЮК» Дмитра Кузубова та Telegram-каналу видання організували спам-атаку через публікацію відеокліпу на підтримку ЛГБТ. Особисті дані та заклики до атаки поширювали у праворадикальних Telegram-каналах, повідомляє Інститут масової інформації з посиланням на Кузубова.

Як розповів журналіст, 1 вересня «ЛЮК» випустив відеокліп учительки Ольги Халепи на пісню «Не халепа», спрямований проти дискримінації ЛГБТ.

«Запросити освітянку написати реп на підтримку ЛГБТ-спільноти нас надихнула її власна історія. Адже через булінг з боку колег (Ольга працювала вчителькою біології у звичайній сільській школі на Харківщині), які не розуміли її реп-уроків та підходу до навчання, вона була змушена звільнитися з навчального закладу, де працювала багато років», — пояснив головред «ЛЮКа». 

Невдовзі після публікації кліпу в Telegram-чат читачів видання почали надходити погрози від анонімних користувачів. За кілька днів, зранку 7 вересня, на чат також вчинили спам-атаку: менше ніж за хвилину анонімні акаунти залишили в ньому понад дві тисячі повідомлень, зокрема із забороненою нацистською символікою. А в одному з Telegram-каналів оприлюднили телефонний номер та акаунт Кузубова.

Почався шквал дзвінків із незнайомих номерів з України та Росії, також хтось п’ять разів намагався увійти в його Telegram-акаунт, додав редактор. Атака тривала приблизно годину. Через інцидент Кузубов був змушений уперше за 17 років змінити номер телефону. 

«Якби я був пильнішим, то хоча б сховав номер у соцмережах. Але мені здавалося, те, що я наразі роблю, — редагую та пишу статті на культурні та соціальні теми — не є надто резонансним. Виходить, що є, і в Україні у 2021 році навіть невинний кліп проти дискримінації ЛГБТ може призвести до кібербулінгу, розпалювання ворожнечі та погроз», — зазначив журналіст.

Кузубов сказав, що не планує звертатися до поліції. 

Більше ніякого сексизму в рекламі: розбираємо новий закон

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

У разі масових заворушень на вулицях міста ми вас повідомимо

X