МОЗ: обмеження за віком для бустерної дози вакцини проти коронавірусу знято - Накипіло
Події

МОЗ: обмеження за віком для бустерної дози вакцини проти коронавірусу знято

Міністр охорони здоров'я України Віктор Ляшко підписав наказ МОЗ про введення бустерної дози вакцини проти COVID-19 для всіх вакцинованих віком від 18 років, незалежно від того, якою вакциною вони щепилися. Раніше повідомлялося, що бустерну дозу дозволили вводити українцям віком від 60 років.

Про це він повідомив на своїй сторінці у Фейсбук.

За даними МОЗ, у всьому світі фіксують зростання захворюваності на коронавірус. І на Україну чекає новий спалах.

За даними міністра, у світі зафіксовано новий абсолютний рекорд добових випадків COVID-19 — 2 мільйони 552 тисячі. Є п'ятірка країн-лідерів із захворюваності – США (704 тис.), Франція (332 тис.), Великобританія (194), Італія (189), Іспанія (137), але зростання кількості випадків відбувається на всіх континентах.

Медична система готується до чергового зростання кількості випадків COVID-19 в Україні.
Водночас ми закликаємо всіх українців зробити усвідомлений вибір на користь вакцинації від коронавірусної хвороби та допомогти нам подолати епідемію.

Лише три регіони країни подолали 50% повністю вакцинованого дорослого населення – Київ (73%), Київська (55%) та Полтавська (51%) області.

Пункти щеплення та центри масової вакцинації працюють (крім 7 січня, коли вихідний день). Вакцина в Україні є і для першого, і для другого щеплення, а також для введення додаткової та бустерної доз.

Бустерна доза повинна посилити ефективність вакцини та дати кращий захист від нового штаму коронавірусу “Омікрон”.

Бажаний період введення від 6 до 9 місяців з дати отримання другого щеплення від COVID-19.

Для бустерної дози перевага віддаватиме м-РНК-вакцинам – Moderna або Comirnaty від Pfizer, незалежно від того, якою вакциною була щеплена людина.

Тим, хто отримав перші два щеплення вакциною CoronaVac від Sinovac Biotech, рекомендується вводити бустерну дозу вакциною Pfizer.

За відсутності мРНК-вакцин бустерну дозу можна зробити іншою вакциною згідно з дозволеними в Україні схемами.

Люди з ослабленим імунітетом, яким зараз вводять додаткову дозу вакцини COVID-19, теж зможуть отримати дозу бустера, оптимальний період введення від 3 до 6 місяців після додаткової.

Важливо!
Після введення дози бустера можна отримати новий COVID-сертифікат, який діятиме 270 діб з дати її введення. Згенерувати його можна буде у Дії орієнтовно наприкінці січня 2022 року. На той час діятиме сертифікат щодо попередньої повної вакцинації.

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

У разі масових заворушень на вулицях міста ми вас повідомимо

X