Ліквідація наслідків пожеж у Чорнобильській зоні коштуватиме 145 мільйонів гривень - Накипіло
Події

Ліквідація наслідків пожеж у Чорнобильській зоні коштуватиме 145 мільйонів гривень

  • Віталіна Морозова
  • reutersmedia.net
  • 15 Квітня 2020
  • 1545

За інформацією ДСНС, радіаційний фон по Києву та Київській області в нормі.

За словами прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля, Кабінет міністрів виділить із резервного фонду додаткові 100 мільйонів гривень для Держслужби з надзвичайних ситуацій. Гроші підуть на ліквідацію наслідків лісових пожеж.

«Рятувальники самовіддано борються з ліквідацією пожеж по всій країні. Лише в зоні відчуження залучено 415 осіб та 98 одиниць техніки, з них 3 літаки та 3 вертольоти. Станом на 7 годину 14 квітня їм вдалося приборкати вогонь. Наразі спостерігається лише незначне тління лісової підстилки окремими осередками», — заявив чиновник на своїй сторінці в Telegram.

Окремо 34,8 мільйони уряд надасть Державному агентству з управління зоною відчуження, а Державному агентству лісових ресурсів — 10,1 мільйони гривень.

Масштабні лісові пожежі в Чорнобильській зоні почалися 4 квітня. Через сильний вітер і суху погоду вогонь поширився на території Корогодського, Дитятковського, Парішевського, Луб'янського і Денисовіцького лісництв. Загальну площу пожеж рятувальники поки не називають.

Про небезпеку в зоні відчуження попереджає міжнародна організація із захисту природи Greenpeace. За словами експертів, радіонукліди у верхніх шарах грунту можуть потрапити в повітря і поширитися на велику територію.

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

У разі масових заворушень на вулицях міста ми вас повідомимо

X