Коронавірус у Німеччині. Історія одужання харків'янки - Накипіло
Події

Коронавірус у Німеччині. Історія одужання харків'янки

  • Альона Нагаєвщук
  • Ігор Лептуга
  • 7 Квітня 2020

Три тижні тому харків'янка Тетяна Сінгаєвська, яка тепер живе у Німеччині, отримала позитивний результат тесту на коронавірус. Згодом захворів її чоловік. На щастя, симптоми були незначними, подружжя перехворіло вдома. Але за 12 років життя в місті Ельмсгорн Тетяна вперше зіткнулася із нерозумінням з боку медиків. За її словами, на початку епідемії місцеві лікарі не були готові приймати пацієнтів.

На прохання «Накипіло» Тетяна поділилася своєю історією.

У мене діагностували коронавірус 13 березня після того, як ми з чоловіком повернулися з відпустки в Австрії. Може, ви чули, що гірськолижний курорт Ішгль у середині березня оголосили «розсадником вірусу». Ішгль дійсно був потенційно небезпечною територією, тож ми вирішили здати тести. Тоді ніяких симптомів не відчували.

Хвороба протікала в легкій формі

У день здачі аналізу в мене підвищилася температура, почалися неприємні грипозні відчуття: боліла голова, суглоби, м'язи. Приблизно через добу я дізналася, що мій тест позитивний, а у чоловіка — негативний. Він захворів пізніше.

За відчуттями коронавірус — як звичайний грип: у мене температура піднімалася до 37,5°C, були загальна слабкість, огидний смак у роті аж до втрати смакових відчуттів. Ні кашлю, ні задухи не було.

З першого ж дня ми з чоловіком, як одержимі, почали проводити профілактичні заходи. Робили дихальну гімнастику, кожні півгодини пили гарячу рідину, звичайні чаї: імбирний, з лимоном, з варенням, з калиною, просто гарячу воду. Вважається, що цей вірус довго залишається на верхніх дихальних шляхах, спочатку він вражає носоглотку, і головне — не дати йому опуститися в легені, де він може заподіяти багато шкоди. У шлунку вірус гине.

Пересиділи хворобу вдома

З острахом я виявила, що німецька система охорони здоров'я взагалі не була готовою до епідемії. Про діагноз я дізналася випадково. Здавала тест у сімейного лікаря. Пам'ятаю, це була п'ятниця, а в суботу-неділю ніхто не працює. Питаю лікаря, коли будуть відомі результати — каже, через два дні. Але ж за цей час із глузду можна з'їхати. Попросили залишити мій мобільний телефон на бланку, щоб у разі чого повідомили.

Тест на вірус обійшовся в 150 євро

На той момент тести ми повинні були робити за свої гроші — він коштував близько 150 євро з людини. Виявилося, якщо вірус підтверджується, вартість тесту може компенсувати страхова компанія, як сталося у мене. Але тоді я заповнила бланк, в якому підтвердила, що готова заплатити за тест.

Через добу мені подзвонили з лабораторії. Уточнили, чи доктор це. Я кажу: «Ні, а що?». Мені відповідають: «У пацієнтки Сінгаєвської позитивний тест. Хотіли попередньо поговорити з лікарем, а не з пацієнтом, але на бланку був тільки цей номер». Тобто мене повідомили раніше, ніж лікаря.

Через якийсь час дзвонить моя терапевтка з обуренням і панікою: «Що ж ви наробили? Навіщо ви приходили хворі до мене в кабінет?». Вона боялася, що відділення закриють на карантин. Хвилиночку, але я ж не просто до лікаря прийшла, а призначила час саме складання тесту. Понад те, навіть запропонувала медсестрі не заходити в приміщення, а залишатися зовні, бо представляла ризик для медичного персоналу. Інакше, може, вона б і не додумалась триматися від нас з чоловіком подалі. Що я ще повинна була зробити? Ви ж, коли призначаєте тест, повинні враховувати, що він може виявитися позитивним.

У підсумку сказали сидіти вдома й чекати дзвінка з управління охорони здоров'я. Передзвонили звідти лише через день. На мою думку, це теж безвідповідально. Ми люди не темні, тож відразу помістили себе на карантин. А могли ходити навкруги та розносити вірус.

Включно до неділі я була на самоізоляції. Чоловік захворів пізніше, вірніше, позитивний тест був набагато пізніше зроблений. Із карантином теж не все зрозуміло. З управління охорони здоров'я подзвонили та дозволили мені виходити на роботу, а чоловікові — ні. Теоретично він може заразитися від мене в останні дні мого карантину. Щодо повторного тесту сказали, що він не має сенсу. У той же час дзвонить сімейний лікар і забороняє будь-куди виходити нам обом. Каже, що випише лікарняний.

Німеччина мене вразила: постійно від різних установ дізнаєшся щось нове

Просто бардак. Всі керуються різними директивами або по-своєму їх трактують. Порядку ніякого немає. В управлінні охорони здоров'я сказали, що на повторний тест не будуть звертати увагу: навіть якщо тест, як і раніше, буде позитивним, то це лише вказує на залишки вірусу в організмі. Їх наскільки мало, що вони вже не можуть нікого заразити. Але через дві доби вони ж прислали суворе розпорядження на період карантину. Нам не можна залишати периметр будинку, спілкуватися з людьми на вулиці. В іншому випадку — штраф або в'язниця на два роки. Карантин встановили на невизначений термін до особливих розпоряджень місцевої влади.

20200405 121015

Людей на вулицях багато, вдома мало хто сидить, на жаль. Фото: Тетяна Сингаївська

У громадських місцях таблички нагадують: «Зберігайте дистанцію півтора метра»

У нас в місті не навчаються школярі, закриті дитячі садки та заклади громадського харчування. Продуктові магазини й окремі комунальні служби працюють. Промтоварні магазини не працюють: одяг, парфумерію можна купити тільки в інтернеті. Великі промислові підприємства продовжують функціонувати.

20200403 142944

У магазинах робочі місця касирів захищені пластмасовими плівками. На підлозі нанесена розмітка, яка визначає безпечну відстань між покупцями. Кількість відвідувачів обмежена. Фото: Тетяна Сингаївська

На вулицю виходити можна. Зараз гуляю з собакою, і помічаю, що люди тримаються один від іншого на відстані. У громадських місцях таблички нагадують: «Зберігайте дистанцію півтора метра».

В цілому паніки немає. Мені здається, що люди вже відносяться до ситуації, що склалася, нелегковажно, із розумінням. Природно, є ті, хто досі не вірить, що коронавірус — смертельна хвороба. Але вона дійсно дуже заразна. Якщо при звичайному грипі пацієнт заражає одну людину, то в нашому випадку одна людина наражає на небезпеку вісьмох.

20200404 185337 e1586239937241

Дитячі заклади закриті. Майданчики обгороджені. Фото: Тетяна Сингаївська

У місті переобладнали лікарню для хворих коронавірусом

Від знайомого лікаря знаю, що тестів на коронавірус не вистачає. Ніхто, звісно, публічно про це не говорить. У нашому невеликий містечку лікарня повністю переобладнана під пацієнтів з коронавірусом. Решту хворих перевезли в інші медзаклади.

Зараз в жодній країні світу не можна повністю відчувати себе захищеним. Ніде немає гарантії, що лікарі компетентні, а не просто оточують тебе турботою та доглядом, у кращому випадку.

Не панікуйте, а стежте за здоров'ям

Треба розуміти, що вірус ми переможемо, але не можна давати йому розповсюджуватися. Нам всім потрібно зменшити контакти з оточуючими, щоб зменшити поширення інфекції. Не треба панікувати заздалегідь, краще стежте за здоров'ям. На початку хвороби обов'язково приймати гаряче питво, робити вологе прибирання будинку з дезінфікуючими засобами, регулярно провітрювати. Тоді більшість людей перенесе захворювання в легкій формі. Якщо ставитися байдуже, можна значно погіршити здоров'я, і ​​без того ослаблене.

І головне: залишайтеся людьми. Час зараз складний. Тому бережіть одне одного, піклуйтеся про рідних, підтримуйте близьких, якщо не матеріально, то хоча б морально. Всім від цього буде тільки краще.

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

Оперативні та перевірені новини з Харкова