Конфлікт у ТЮГу: актори можуть втратити роботу - Накипіло
Події

Конфлікт у ТЮГу: актори можуть втратити роботу

  • Анна М'ясникова
  • ТЮГ/Facebook
  • 17 Травня 2020
  • 1487

Серед них — актори вищої категорії та провідні майстри сцени.

15 співробітників Харківського театру для дітей та юнацтва отримали від керівництва повідомлення про непродовження контракту після завершення його терміну. Раніше аналогічні повідомлення отримали головний режисер та художник театру.

«На наше запитання, чому всім переривають контракти, була дана відповідь директорки:"Згідно з законодавством, я так вирішила ". Вона сказала, що після того, як закінчиться термін дії контрактів, буде конкурс на заміщення вакансій, і всі можуть брати участь на загальних підставах. Скличуть компетентну комісію, вона буде вирішувати, гідні ми чи ні. Згідно із законом є два шляхи: продовжити контракт з працівником або зупинити. Чому керівництво пішло по другому — незрозуміло»,  — розповіла балетмейстерка театру Світлана Момот.

Актори написали заяву на участь у конкурсі, але побоюються, що можуть його не пройти. Хто увійде до комісії, директора не сказала, пославшись на те, що поки веде переговори.

«Комісія складається з фахівців тільки на третину, ще стільки ж представників громадських організацій у сфері культури, ще частина — чиновники з облради. Комісія складається директором. Я багато разів бачила, як беруться люди, знайомі з керівництвом та вибирають акторів за вказівкою. Мені два роки залишилося до пенсії, не знаю, чи візьмуть мене взагалі», — хвилюється заслужена артистка України Ольга Двойченкова.

Як стався конфлікт?

За словами акторів, проблеми у частині колективу з новою директоркою Тетяною Цвілою почалися після її призначення (до цього вона виконувала обов'язки керівника).

«Тетяну Володимирівну затвердили на посаді 11 березня, а 12 почався карантин. Театр був готовий працювати та репетирувати онлайн — у нас затверджені на худколлегії дві вистави. Але нам сказали, що ми переведені на простой з отриманням 66% від голої ставки, усі надбавки (за вислугу років, звання та інші) були зняті», — розповідає балетмейстерка.

Через місяць на сторінці театру в Facebook працівники побачили, що готується нова постановка, неузгоджена з колективом та головним режисером, і в ній бере участь одна з актрис трупи. За відповідями колектив звернувся до директорки в загальному чаті.

«Вона посварила головного режисера та сказала, що на ці питання повинен відповідати чомусь він. Режисер запропонував провести онлайн-збори з трупою, але Тетяна Володимирівна заборонила та погрожувала звільненням, якщо він буде наполягати. Ми все ж зібралися онлайн та поговорили без неї. Після цього частина співробітників запитала у директорки в листуванні, які є претензії до головного режисера. Вона написала, що їх немає, просто зараз треба заспокоїтися і мирно співпрацювати. Ми зраділи», — пояснює ситуацію Ольга Двойченкова.

У середині квітня головний режисер та художник отримали повідомлення від директорки, що їхні контракти закінчуються через місяць, і після цього вони будуть звільнені. У той самий час вони можуть брати участь в конкурсі на вакансію.

Після обурення працівників театру в соціальних мережах, Тетяна Цвіля прокоментувала свою позицію.

«Лебедь не звільнений із займаної посади. Відповідно до законодавства посада головного режисера є конкурсною, а контракт має кінцевий термін. Як до сьогодні, так і надалі мною вестиметься кадрова політика в рамках діючого законодавства, де ключове слово має конкурсна комісія, а не моє особисте ставлення до того чи іншого працівник», — написала директорка на сторінці в Facebook.

15 травня в приймальні директорки ще 15 співробітників театру отримали повідомлення про завершення контракту.

«У нас відбулася перша зустріч, коли ми змогли обговорити питання. З урахуванням карантину офіційного представлення директорки і її програми колективу не було. Тепер виходить ситуація, що нинішніх працівників в цій програмі немає. Тетяна Володимирівна не пішла нам на зустріч в цей стресовий період, коли немає фінансування, коронавірус », — скаржиться Світлана Момот.

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

У разі масових заворушень на вулицях міста ми вас повідомимо

X