Харківщина є найзамінованішою з-поміж усіх деокупованих територій України, — Хорунжий - Накипіло
Події

Харківщина є найзамінованішою з-поміж усіх деокупованих територій України, — Хорунжий

На Харківщині розміновано всі основні автомобільні шляхи, проте мінна небезпека залишається дуже високою. З вересня виявили та знешкодили більше 50 тисяч вибухонебезпечних предметів.

Про це розповів пресофіцер Державної служби України з надзвичайних ситуацій Олександр Хорунжий в інтерв’ю УНІАН.

«Ця область з усіх деокупованих територій виявилась найбільш замінованою росіянами. Ситуацію там не порівняти ані з Київщиною, ані з Чернігівщиною. В Харківській області ворог застосував не тільки радянські, але й новітні, так звані «розумні міни», що мають детектори, які реагують на рухи людини. Вони поступили на озброєння рф лише у 2018-му році. Наприклад, ПОМ-3 – одна з найнебезпечніших протипіхотних мін», — пояснив Хорунжий.

Олександр Хорунжий

Відомо, що ДСНС розпочала роботи 8 вересня: з того моменту було розміновано приблизно 1 600 гектарів, а виявлено та знешкоджено понад 50 тисяч вибухонебезпечних предметів.

«Для порівняння, загальна кількість знешкоджених вибухонебезпечних предметів з 24 лютого — близько 290 тисяч. Це означає, що шоста частина мін та боєприпасів була знешкоджена саме в Харківській області. І робота в цьому регіоні досі триває», — зауважив пресофіцер.

Він не дав прогнозів щодо того, скільки часу триватиме розмінування у Харківській області.

«На території Херсонщини знешкоджено понад шість тисяч вибухонебезпечних предметів. І головна складність у тому, що, крім звичайних протипіхотних та протитанкових мін, ворог залишив там багато касетних елементів (частин від ракет РСЗВ “Град” та “Смерч”, які не завжди вибухають та можуть самоліквідуватись у будь-який момент). Так само росіяни розсипають ПФ-1, так звані “пелюстки”, або міни-“метелики”. Вони майже непомітні в траві, маленькі та привабливі для дітей. Якщо людина наступить на таку міну, може відірвати ногу», — зазначив він.


«Найзабрудненіший регіон»: на Харківщині троє чоловіків підірвалися на міні

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

У разі масових заворушень на вулицях міста ми вас повідомимо