Харківщина готується до переходу до офлайн освіти - Накипіло
Події

Харківщина готується до переходу до офлайн освіти

Про це повідомив начальник Харківської ОВА Олег Синєгубов. За його словами, першочерговим питанням є безпека учнів.

«Доручив готувати навчальні заклади до роботи в традиційному форматі. До нього ми повернемося одразу, як дозволить безпекова ситуація. Паралельно тривають роботи з облаштування укриттів у школах і відновлення пошкоджених обстрілами закладів освіти. Начальники районних ВА мають підготувати проєктно-кошторисну документацію для відбудови 104 шкіл області в рамках відповідної програми Єврокомісії, Офісу президента та уряду України», — повідомив Олег Синєгубов. 

Наразі на Харківщині практикується лише онлайн освіта: у школах, вишах і дошкільних закладах. За допомогою інтернету відновили заняття навчальні заклади у деокупованих громадах: в Ізюмі, Балаклії, Куп'янську. Зараз у Харківській області у такому режимі працює 631 школа та 257 дитячих садків. В окупації залишаються 5 дитсадків та 8 шкіл.

Офлайн уроки проводять лише деякі приватні заклади, садочки, клуби дозвілля, спорту, розвитку. Головним аргументом департаментів освіти залишається те, що Харківщині загрожують ракети С-300, які майже неможливо збити, та які летять до міста швидше, ніж оголосять тривогу. Крім того, росіяни умисно б'ють по закладах освіти: в області пошкоджені або частково зруйновані 210 шкіл, понад сотня — у Харкові. Знищена вщент 21 школа в області та чотири школи у місті. Лише у Салтівському районі Харкова внаслідок ворожих обстрілів різною мірою зруйновано понад 70% навчальних закладів.

Наразі у сусідній Сумщині, навіть у прикордонних ОТГ, батьки можуть обирати офлайн чи онлайн освіту. Як розповів міський голова міста Тростянець Юрій Бова, у них уже навесні розпочалися заняття офлайн. Хоча до кінця березня місто було під окупацією, і всі школи були пошкоджені: їх потрібно було відновлювати та добудовувати укриття. 

«Люди повинні повернутися на робочі місця., Не кожен може тримати вдома дитину, особливо там, де є маленькі діти. Тому там, де є можливість, ми розбили ремонт, зробили укриття, — там школи повернулися до офлайн-навчання, але це за вибором батьків, звісно. Якщо батьки хочуть, аби дитина була дома, у нас є литовська програма “Моя школа”. Вона дозволяє вчителю як в ZOOM бачити учнів: і тих, хто в класі, й тих, хто на комп'ютері. Ми купили дітям із багатодітних, малозабезпечених сімей планшети, так забезпечуємо й онлайн навчання. Але ракети летять і в житлові будинки. Ніхто не застрахований, вони гатять будь-куди, тож безпечних місць сьогодні немає, а навчання є. Діти не повинні отримувати погані знання», — вважає Юрій Бова. 

Від Тростянця до кордону — 30 кілометрів. При цьому місцева влада знайшла гроші, переважно донорські, на ремонт шкіл та будівництво укриттів. На Харківщині, навіть у містах й селах, які не були окуповані та не піддавалися обстрілами, офлайн освіта поки не розглядалася через відсутність укриттів. 

Наразі лише у трьох школах регіону будують укриття. Серед них — Люботинський художній ліцей «Дивосвіт». Наразі там підготовлений котлован. А ще зразкове бомбосховище у ліцею «Обдарованість», яке демонстрували міністру освіти. В інших лише готують документацію, хоча решті регіонів це було зроблено ще пів року тому.

Також ремонтують пошкоджені ворожими обстрілами школи. У будівлях замінюють вікна, покрівлю, відновлюють комунікації. Завершено роботи на 18 об'єктах, 13 з них — на деокупованих територіях області. До цієї програми увійшли 104 школи Харківської області, з них дев'ять шкіл обласного підпорядкування, 84 школи Харкова, три школи Харківського та вісім шкіл Чугуївського району.

Цю публікацію було створено за фінансової підтримки Європейського Союзу в партнерстві з DW Akademie. Вміст публікації є одноосібною відповідальністю медіагрупи «Накипіло» та не обов’язково відображає погляди Європейського Союзу.

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

    ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

    Оперативні та перевірені новини з Харкова