Які є недоліки в роботі обласної «інфекційки»: висновки комісії - Накипіло
Події

Які є недоліки в роботі обласної «інфекційки»: висновки комісії

  • Анна М'ясникова
  • Ігор Лептуга
  • 8 Червня 2020
  • 1771

Клініко-експертна комісія виявила чотири недоліки в роботі Харківської обласної інфекційної лікарні.

Департамент охорони здоров'я обладміністрації не надав копію акту за результатами перевірки лікарні, але назвав основні висновки комісії, актуальні на момент завершення її роботи 22 травня. Про це повідомляє «Суспільне».

Комісія зафіксувала, що:

  • Госпіталізували непрофільних пацієнтів і хворих, які мали лікуватися в опорних лікарнях районів області.
  • Значній кількості пацієнтів, які перебувають на лікуванні, не проведене первинне або контрольне тестування методом полімерної ланцюгової реакції. Є випадки проведення ПЛР-дослідження із запізненням — не в день госпіталізації.
  • Немає чітких маршрутів сортування та розміщення пацієнтів у відділеннях «інфекційки».
  • Була несвоєчасна закупівля лікарських засобів та виробів медичного призначення.

Також експерти зазначили, що лікарня повністю забезпечена засобами індивідуального захисту та дезінфекторами, а маршрут пацієнтів з пневмонією та підозрою на COVID-19 відповідає вимогам. При цьому посади в медустанові заповнені на 98-104%. Згідно з висновками, в лікарні є кілька вакансій для середнього медперсоналу, які розробляються основними співробітниками медустанови, — це збільшує навантаження на персонал.

У середині травня голова ХОДА Олексій Кучер призначив перевірку обласної лікарні після скарг родичів пацієнтів на те, що вони купують ліки самі. 26 травня він відзвітував про завершення перевірки, але її результати не повідомив, — чиновник послався на лікарську таємницю в документах. При цьому глава ХОДА розповів, що в медустанови були гроші на рахунку, але вони чомусь не витрачалися на медикаменти. На думку Кучера, на ситуацію з нестачею препаратів та медиків значно вплинув конфлікт між керівником департаменту охорони здоров'я Вадимом Іванніковим та головним лікарем обласної інфекційної лікарні Павлом Нартовим.

Пізніше Нартов розповів журналістам, що відбувається в медзакладі. За його словами, він неодноразово інформував департамент охорони здоров'я про проблеми.

З коронавірусом госпіталізований директор областної «інфекційки»

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

У разі масових заворушень на вулицях міста ми вас повідомимо

X