Як усиновити дитину в Харкові? Особистий досвід - Накипіло
Події

Як усиновити дитину в Харкові? Особистий досвід

  • Станіслав Холоденко
  • life.pravda.com.ua
  • 2 Лютого 2021

Станіслав Холоденко (ім'я змінено на прохання автора) поділився з «Накипіло» особистим досвідом усиновлення дитини.

Нижче — авторський блог.



Всім привіт! Ми з дружиною всиновили дитину та нескінченно з цього тішимося. Я намагатимуся описати тонкощі процесу й допомогти порадою тим, хто лише замислюється про подібне, сумнівається чи налаштовується. Також розповім, які корективи внесла епідемія COVID-19.

Я давно вибудував цей текст у голові як такий собі покроковий мануал: тут ви робите те, тут — ось це. Без емоцій і домислів — лише факти. Але... сів писати, і нічого не вийшло. Будуть і емоції, будуть і домисли. Поїхали!

«Усиновлення дитини — це складно та дорого»

До прийняття рішення про усиновлення я був упевнений, що це складно й дорого. Чому? Десь вичитав на форумі про страшну корумпованість системи, десь ще були «підводні камені» описані. У нашому випадку процес виявився складним емоційно, але що стосується витрат, то вони були лише рутинні.

Ми з дружиною не мали благородну мету ощасливити якусь дитину, щоби в Україні стало одним сиротою менше. Суто особистий інтерес — ми хотіли поповнення в родині, і це виявився наш варіант. Мене досі трохи нервує реакція декого з оточення на кшталт «О, які ви молодці! Я пишаюсь вами». Ні. Хотіли дитину — отримали. Ні більше, ні менше.

Сам процес я би розділив на три важливих етапи:

  • Збір документів.
  • Пошук і вибір дитини.
  • Судовий процес.

Тепер докладніше про кожен з них.

Збір документів для усиновлення дитини

Насамперед потрібно звернутися в районний орган опіки. Він може називатися департамент у справах сімей або щось на зразок цього, але в побуті — просто орган опіки. Там вас проконсультують щодо варіантів усиновлення, переконаються у вашому бажанні всиновити дитину тощо. Нам на різних етапах розповідали про переваги опіки, а не усиновлення — нібито це краще з фінансової сторони. Також, якщо взяли дитину та з якихось причин не впоралися, у разі опіки процедура відмови дещо простіша. Але ми хотіли та вибрали саме усиновлення. 

Перед відвідуванням органу опіки ми були сповнені рішучості й оптимізму, але тут почули фразу: «Дітей немає». Так, саме так — дітей немає. Ви сотні разів чули з новин, що тисячі маленьких українців залишилися сиротами, заклики всиновити дитину — а тут таке. Одна справа, що дійсно багато дітей-сиріт, інша — не всі з них підпадають під усиновлення, і багато хто з них, на жаль, із серйозними проблемами зі здоров'ям.

Щоби стати кандидатами в усиновлювачі, треба підтвердити фінансову спроможність, задовільний стан здоров'я та прийнятні житлові умови. 

Фінансова спроможність.

Тут все просто: довідка про доходи з місця роботи або виписка з податкової для підприємців.

Стан здоров'я

Кожен з усиновителів отримує обхідний лист, де фахівці повинні засвідчити задовільний стан здоров'я.

Курси для майбутніх усиновителів

Перед постановкою на облік в кандидати в усиновлювачі потрібно пройти триденні курси, але в умовах пандемії коронавірусу їх скасували. Тобто інструктаж не пройдений, будемо розбиратися постфактум.

Перевірка житлових умов

Вас відвідає соціальний працівник і оцінить житлові умови. Якщо ви живете в орендованій квартирі або тій, що належить родичам, — знадобиться нотаріально завірена згода власника, що він не проти, якщо усиновлена ​​дитина буде проживати тут. Якщо ви володієте цим приміщенням — проблем зовсім немає.

Потім ви йдете до органу опіки з усім пакетом документів, і там у 10-денний термін його розглядають. Якщо все добре — вас ставлять на облік як кандидатів в усиновлювачі та видають відповідний документ. Він діє протягом року, але, у разі необхідності, можна продовжити. Як саме продовжувати — я не в курсі, тому що ми вклалися в термін. 

Далі буде.

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

Оперативні та перевірені новини з Харкова