Як відбуватиметься вакцинація від COVID-19 в Україні - Накипіло
Події

Як відбуватиметься вакцинація від COVID-19 в Україні

Офіс Президента обіцяє розпочати вакцинацію вже в лютому. Ми розібралися, як це відбуватиметься  та які вакцини використовуватимуть в Україні.

Які вакцини?

  • У межах глобальної ініціативи COVAX Україна отримає 117 тисяч доз вакцини Pfizer/BioNTech. Вона схвалена у США, в Європейському Союзі, Великій Британії та Канаді. Її вистачить на вакцинування 58,5 тисячі українців. Першочергово вакцинують медпрацівників, які працюють надають допомогу пацієнтами із COVID-19.
  • До кінця червня від COVAX Україна отримає від  2,2 до 3,7 мільйона вакцин AstraZeneca. Крім цього, Уряд планує закупівлю цієї вакцини.
  • Вакцина Novavax перебуває на фінальній стадії клінічних випробовувань. За результатами попередніх досліджень, її ефективність становить 89,3 відсотка. Україна планує закупити Novavax після завершення тестувань.
  • Першу партію китайської вакцини Sinovac Biotech привезуть в Україну протягом 30 днів після офіційної реєстрації в Китаї, США, Великій Британії, Швейцарії, Японії, Канаді, Ізраїлі, Індії, Мексиці, Бразилії або в Європейському Союзі.

Кого вакцинують першими?

  • Працівників мобільних бригад з вакцинації.
  • Усіх медиків, які працюють із хворими на коронавірус.
  • Працівників лабораторій, що проводять дослідження COVID-19.
  • Усіх працівників швидкої, включно з водіями.
  • Людей, які перебувають в інтернатах, пансіонатах для осіб похилого віку тощо, та персонал цих закладів.
  • Військовослужбовців, які беруть участь в Операції об'єднаних сил.

Якщо ви не потрапили в пріоритетні групи, вас вакцинують на  останньому етапі, за наявності вакцин та ресурсів. 

Чи безпечні вакцини від COVID-19 та як їх перевіряють?

«Усі вакцини, які знаходяться на третій фазі клінічних випробувань, — безпечні. Кожна країна має регуляторні органи, що контролюють безпеку та ефективність вакцин перед їхнім широким використанням», — прокоментував голова Центру громадського здоров'я МОЗ України Ігор Кузін.

Схвалені ВООЗ вакцини пройшли детальні тести та клінічні випробування. Попри те, що вакцини проти COVID-19 розробляються дуже швидко, вони зможуть отримати необхідні дозволи регуляторних органів, лише якщо відповідають стандартам безпеки та ефективності.

Чи можна не носити маски після вакцинації?

Ще недостатньо вивчено, чи може вакцина від COVID-19 захистити від передачі вірусу. Тож рекомендується навіть після вакцинації дотримуватись усіх правил респіраторної гігієни, носити маску, уникати близьких контактів та дотримуватися соціальної дистанції. Коли з’явиться більше даних, такі рекомендації можуть бути змінені.

Матеріал підготовлено спільно з соціальною кампанією «Твій сімейний лікар». Сайт та Facebook-сторінка проєкту.

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

Оперативні та перевірені новини з Харкова