Кабмін продовжив адаптивний карантин в Україні до кінця року - Накипіло
Події

Кабмін продовжив адаптивний карантин в Україні до кінця року

Карантин діятиме до 31 грудня 2021 року.

21 вересня Держкомісія з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій вирішить, з якої дати на всій території країни встановлюється «жовтий» рівень епіднебезпеки. Про це повідомляє пресслужба МОЗ із посиланням на міністра охорони здоров’я Віктора Ляшка.

Які діятимуть обмеження при «жовтому» рівні небезпеки:

  • Заборонено проводити масові заходи за участю понад однієї особи на чотири квадратних метри площі або наповненістю понад дві третини місць у кожному окремому залі.
  • За одним столиком в закладі громадського харчування можуть сидіти максимум чотири відвідувачі, а відстань між столами — мінімум півтора метри.
  • Кінотеатри та інші заклади культури працюватимуть із заповненістю залів менше за дві третини місць або 50% місць у кожному залі.
  • Спортивні зали та фітнес-центри працюватимуть із дотриманням умови: одна людина на десять квадратних метрів площі.

Водночас ці обмеження не накладатимуться, якщо всі відвідувачі та щонайменше 80% організаторів масових заходів, працівників кафе та ресторанів, кінотеатрів, театрів, музеїв чи інших культурних закладів, спортзалів та басейнів матимуть хоча б одне щеплення, результат ПЛР- чи експрес-тестування, зробленого менше чим за 72 години.

Рішення, чи надавати послуги тільки вакцинованим або дотримуватися всіх карантинних обмежень, прийматиме власник закладу. Для підтвердження вакцинації прийматимуться міжнародні свідоцтва, «жовті» чи «зелені» внутрішні COVID-сертифікати, довідка 063/о (картка профілактичних щеплень), довідка про негативний результат ПЛР-тесту чи експрес-тестування, зроблене менш як за 72 години.

Заклади освіти працюватимуть, якщо 80% персоналу вакциновано хоча б однією дозою. Для підтвердження вакцинації освітян приймаються міжнародні свідоцтва та COVID-сертифікати.

98% госпіталізованих із COVID-19 — невакциновані

За даними Електронної системи охорони здоров'я, протягом останніх трьох місяців 98,1% хворих, які  потрапляють в лікарні з COVID-19 в Україні, — невакциновані. Такі дані наводить пресслужба МОЗ із посиланням на головного санітарного лікаря країни Ігоря Кузіна. 

За його словами, минулого тижня кількість нових хворих на COVID-19 за добу збільшилась у два рази: з 3,3 тисячі в понеділок (13 вересня) до понад 6 тисяч у п’ятницю (17 вересня). 

В Україні зараз щеплюють трьома вакцинами: AstraZeneca, CoronaVac (Sinovac) та Comirnaty (Pfizer). Загалом є 11 мільйонів доз вакцин. 

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

У разі масових заворушень на вулицях міста ми вас повідомимо

X