Юлія Сачук: «Ми маємо бути фаховими, відповідальними, сильними. Ми маємо бути незалежними» - Накипіло
Події

Юлія Сачук: «Ми маємо бути фаховими, відповідальними, сильними. Ми маємо бути незалежними»

  • Олена Зіненко
  • Архів Громадської альтернативи
  • 24 Листопада 2020

Інклюзія — це можливість включення у суспільство для кожної та для кожного. Наскільки наше суспільство є інклюзивним? Активістки ХОФ «Громадська альтернатива» взяли інтервʼю у дванадцяти українських жінок-правозахисниць, які мають інвалідність: Дарини Брикайло, Олени Вишні, Валентини Добридіної, Дарʼї Коржавіної, Ірини Ларікової, Раїси Кравченко, Ірини Саранчі, Юлії Сачук, Уляни Пчолкіної, Тетяни Фурманової, Наталії Мороцької, Іви Стишун.

Представляємо фрагменти інтервʼю з героїнями проєкту. Повні тексти ввійдуть у видання, яке буде презентоване 3 грудня, — у День захисту прав людей з інвалідністю.



7

Юлія Сачук, голова ГО Fight for Right /«Боротьба за права»

photo 2020 11 24 20 41 55 1 1


Для мене права людини — це те, в що я дуже вірю як у найбільш злагоджений спосіб життя людства, це умовний договір між людьми про правила взаємоіснування.


Мене надихають ті гострі теми, які ми озвучуємо, і я бачу, що питання, які замовчувалися роками, принаймні, артикулюються, і з’являються спроби їх вирішення. І це дійсно дуже сильна мотивація.


Захистити свої права, навіть якщо ти знаєш про порушення, дуже важко, тому що законодавчі інструменти не підкріплені дієвими і простими механізмами застосування.


Завдяки нашій участі у робочій групі по ЦВК ми сприяємо впровадженню вимог Кодексу. Це ж стосується і сфери культурних прав. Нам вдалося зробити більш популярною тему інклюзивності кіно, зокрема, ми робимо фільми доступними для незрячих і нечуючих людей. Зараз, також в межах нашого проєкту за підтримки посольства Королівства Нідерландів, ми підтримали окремих правозахисників з громадських організацій. Якщо говорити про сферу інвалідності, то це досить нова для України тенденція. Тут ми є однією з небагатьох організацій. Ми дуже багато
проводимо освітніх заходів. Минулого року ми вперше в Україні проводили школу політичної участі для жінок і дівчат з інвалідністю «Лідерка».


Щодо ситуації з COVID-19, у випадках, де ми працювали як фахівці, ми активно брали участь в налагодженні роботи держави щодо освіти дітей, які мають порушення зору, слуху та інтелектуальні порушення, які перебувають в школах-інтернатах. Разом з народними депутатами, разом з ЮНІСЕФ ми намагалися вплинути, покращити доступність школи онлайн і взагалі зорієнтувати вчителів цих шкіл щодо того, які методи, які ресурси вони можуть використовувати для того, щоб дистанційне навчання відбувалося якісно.


Стратегічно те, не може бути легким, і воно не може відбутися за рік, два, пʼять. Тому ми налаштовані на кропітку багаторічну роботу, на те, що ми повинні докладати чималі зусилля для справжніх змін.


Мене надихають книги Умберто Еко. Постійно перечитую і завжди відкриваю нове для роздумів. Якщо говорити про музику, то це в основному рок, і виділити когось, напевно, буде складно. Фреді Мерк'юрі, поза конкуренцією.


Так, я себе вважаю правозахисницею, тому що я борюся за свої права, за права людей з інвалідністю, за права нашої спільноти, ну і в цілому, намагаюся зробити щось корисне для поліпшення ситуації з дотриманням прав людини в Україні.


ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

Оперативні та перевірені новини з Харкова