Із 43 тисяч залишилося десять. Як живе Дергачівська територіальна громада на Харківщині - Накипіло
Події

Із 43 тисяч залишилося десять. Як живе Дергачівська територіальна громада на Харківщині

  • Аліка Піхтерева
  • Дергачівська міська рада
  • 8 Червня 2022

Станом на 105-й день війни у Дергачівській територіальній громаді загинуло 100 людей, приблизно стільки ж поранених, немає жодної цілої будівлі держустанов. Зруйновані майже всі заклади освіти, культури та медицини. Сильно постраждали приватні сектори. Всі 38 населених пунктів, що входять до громади, залишаються без світла, газопостачання. Населення громади — понад 40 тисяч, наразі там залишається не більше 10 тисяч осіб. 

Людей, які через рашистів залишилися без житла, розміщують в інших громадах. Вони живуть на базах відпочинку, в гуманітарних центрах. Наприклад, у санаторії «Бермінводи» перебуває близько 400 евакуйованих мешканців Дергачівщини, зокрема 40 дітей. Вони отримують гуманітарну допомогу, але міський голова Дергачів В’ячеслав Задоренко зазначає, що її все менше. Є потреба у продуктах тривалого зберігання, оскільки людям за відсутністю електрики немає де зберігати харчі.

Сьомого червня російські війська завдавали ударів зі ствольної артилерії по Дергачах, Безруках, Слатиному, Руській Лозовій, били з гаубиць, мінометів і танків по Прудянці, Цупівці, Питомнику, Новому та Дементіївці. У результаті артобстрілів поранено двох мешканців селища Слатине.

Окупанти контролюють територію Козачолопанського та Проходівського старостинських округів, переважну частину Токарівського округу. Збройні сили України продовжують бойові дії за звільнення Цупівки та Великих Проходів.

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

У разі масових заворушень на вулицях міста ми вас повідомимо