Мистецтво освітлення: як молоді митці опановуватимуть сучасні технології - Накипіло
Події

Мистецтво освітлення: як молоді митці опановуватимуть сучасні технології

У межах нового проєкту художники з освітлення, режисери та сценографи навчатимуться працювати зі сценічним світлом.

У Харкові на базі Молодіжного Музичного Хабу CXID OPERA стартує проєкт «Перша українська музично-театральна резиденція Light & Space». Як розповів генеральний директор, художній керівник CXID OPERA Олег Оріщенко, програма надасть можливість молодим митцям реалізуватися та отримати необхідні навички.

«Це важливий захід. Ми відчуваємо потребу у фаховій та професійній підготовці людей, які працюють з освітленням в Україні, і проєкт буде направлений на отримання ними досвіду», ― наголосив він.

Робота резиденції стартує 20 серпня. Учасники ознайомляться з цифровими технологіями сценічного освітлення оперно-балетної вистави. Митці розвиватимуть свої вміння при розробці цифрової партитури. Також на них очікують різноманітні конкурси, лекції, воркшопи, пітчинги, практичні роботи. Лекції читатимуть експерти, які досягнули успіхів у цих сферах.

«Ми запрошуємо цікавих спікерів. Це, наприклад, Юрій Костенко з компанії Front Pictures. Усі бачили їхні мультимедіаномери в America's Got Talent, у постановках у всьому світі. Він прочитає лекцію, як залучати мультимедіа до театру. Приїде Марія Волкова, художниця-постановниця, яка використовує як світло, так і мультимедіа», ― розповіла керівниця проєкту Олена Савчук.

Наразі в театрі добре усвідомлюють необхідність сучасних змін та активно задіюють новітні технології. Театрам потрібно їх правильно відчувати та вводити у власне середовище належним чином.

«Ми обов’язково пройдемося всіма, що називається, цехами театру, попрацюємо з декораціями, зробимо інсталяції. Ми надамо учасникам резиденції список музичних номерів: частини з опери, симфонічну музику, музику з кіно, і кожна команда запропонує сценографічне, концептуальне рішення щодо освітлення», ― зазначила співкоординаторка проєкту Жанна Чепела.

На конкурсній основі відібрано 15 людей: художники зі світла, режисери, сценографи. Наприкінці проєкту відбудеться прем’єрний показ робіт, світлове шоу зі супроводом симфонічного оркестру. За словами Олени Савчук, на харків’ян очікує нетривіальний сценічний твір, де не буде акторів, а дійові особи ― світло, декорації та музика.

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

У разі масових заворушень на вулицях міста ми вас повідомимо