Іран не віддасть іншим країнам самописці зі збитого літака МАУ - Накипело
Події

Іран не віддасть іншим країнам самописці зі збитого літака МАУ

  • София Рогожина
  • Getty images
  • 15 Лютого 2020
  • 1471

Чорні ящики не відкриють без присутності всіх зацікавлених сторін.

Іран не може самостійно розшифрувати інформацію з чорних ящиків літака МАУ, збитого під Тегераном 8 січня, але при цьому не має наміру передавати самописці будь-якій іншій країні. Про це заявив міністр закордонних справ Ірану Мохаммад Джавад Заріф в інтерв'ю NBC.

Міністр зазначив, що згідно з нормами міжнародного повітряного права, його країна має право очолити розслідування катастрофи авіалайнера. Однак, аби розшифрувати інформацію з бортових самописців, Ірану потрібне програмне забезпечення та допомога експертів з інших країн. За словами Заріфа, Тегеран звертався за допомогою до Сполучених Штатів Америки, але отримав не мотивовану відмову.

Міністр додав, що зараз з бортовими самописцями жодних робіт не проводять.

«Ми не торкнемося чорних ящиків без присутності всіх зацікавлених сторін», — заявив Мохаммад Джавад Заріф.

Раніше директор із розслідування нещасних випадків Іранської організації цивільної авіації Хасан Резайфар заявив, що Іран більше не буде ділитися з Україною інформацією про хід розслідування катастрофи по витік секретних даних в українські ЗМІ.

Водночас країни, громадяни яких загинули в результаті катастрофи літака МАУ (серед яких Україна), вимагають від Ірану негайно віддати чорні ящики.

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

У разі масових заворушень на вулицях міста ми вас повідомимо

X