Інженери «гараж хабу» передали харківським лікарям захисні маски-шоломи - Накипіло
Події

Інженери «гараж хабу» передали харківським лікарям захисні маски-шоломи

  • Bagels & Letters
  • Bagels & Letters
  • 11 Серпня 2020

Ці маски — власна розробка інженерів «гараж хабу».

30 масок PAPR для захисту від COVID-19 резиденти відкритої майстерні «гараж хаб» вручили Харківській обласній клінічній інфекційній лікарні, дитячій інфекційній лікарні, Харківській міській багатопрофільній лікарні №17 та Обласному диспансеру радіаційного захисту населення. Наступні 120 масок передадуть реанімаційним бригадам Івано-Франківська, Львова, Сєвєродонецька, Києва, Чернівців, Полтави і Сумщини. Гроші на виготовлення медичних виробів зібрали з пожертвувань (200 тисяч гривень), ще на 120 тисяч гривень виробництво профінансував Міжнародний фонд «Відродження».

Розробники орієнтувалися на існуючі світові аналоги.

PAPR (powered air-purifying respirator) складається з НЕРА-фільтру, який очищає 99,9% частинок. Промисловий вентилятор забезпечує постійний притік повітря, а маска комфортна у використанні. Скло не пітніє, маска не натирає обличчя у порівнянні зі звичайними повнолицевими масками. Капюшон виготовлений з поліетиленової плівки, додаткову герметичність підтримує комір. PAPR заряджається від розетки, датчики показують стан батареї.

Перші прототипи PAPR мейкери передали лікарям на тестування ще наприкінці травня.

«Коли мені запропонували протестувати розроблений харків’янами PAPR, я одразу погодився, оскільки ми працюємо на передовій боротьби з вірусом, а належного захисту від нього не мали, — розповідає анестезіолог-реаніматолог Харківської міської клінічної лікарні №8 Тимофій Ткаченко. — Вперше одягнувши шолом, я був приємно вражений його якістю, розробники врахували абсолютно усе: починаючи від фільтра, який зупиняє навіть найдрібніші частинки вірусу, й закінчуючи зручністю у використанні майже не відчуваєш, що на тобі великий шолом».

Отримавши від лікарів позитивні відгуки й додаткові побажання, інженери почали тестувати маски на рівень захисту, готовність до роботи у польових умовах, зручність та інші фактори. Робота зайняла два місяці.

peredacha PAPR 4 Roman Vidro

Роман Видро, розробник захисних масок. Фото: PR-агенція «Bagels & Letters»

«Уся система пройшла повний цикл тестувань. Ми занурювали капюшони у дезінфектор (щоб дізнатись, як матеріали реагують на речовину), заміряли  термін роботи батареї, надійність корпусу й електроніки, надлишковий тиск, кількість повітря, що надходить (адже серед лікарів є міцні люди з добре розвиненими легенями), фільтруючу спроможність системи тощо, — розповідає розробник Роман Видро. —Останні три показники — найважливіші і за ними ми впевнені, що наші PAPRи безпечні для тривалого використання і дійсно захищають користувача. Так, за нашими даними, з 400 небезпечних частинок зовні наша система пропускає всередину не більше однієї, тоді як за сертифікацією Американської OSHA типовий показник для класичної напівмаски з двома блоками фільтрів і випускним клапаном дозволяє потрапляння однієї з десяти частинок».

За словами Романа, виготовлення одного такого шолома коштує 2000 гривень.

Гроші на створення благодійної партії збирали на фандрейзинговій кампанії разом з Благодійним фондом «Харків з тобою». До онлайн-аукціону приєдналися Сергій Жадан, Андрій Курков, студія Aza Nizi Maza, видавець Олександр Савчук, Макс Розенфельд та інші діячі культури.

Команда «гараж хабу» закликає приєднатися всіх, у кого є свої розробки, хто знає запити медиків або готовий займатися постачанням продукції у лікарні.

План «Б»: как мейкеры из Харькова помогают врачам в борьбе с COVID-19

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

Оперативні та перевірені новини з Харкова