Як розміновуватимуть деокуповані території Харківщини - Накипіло
Події

Як розміновуватимуть деокуповані території Харківщини

8 вересня в Харківську область приїхав міністр внутрішніх справ Денис Монастирський. Він розповів, як правоохоронці і рятувальники працюватимуть на деокупованих територіях.

 

Про розмінування

В першу чергу піротехники ДСНС розміновуватимуть дороги, житло і інфраструктурні обʼ єкти — ті, які необхідні для відновлення постачання тепла і електроенергії, та відкриття доступу до шкіл. Це на думку міністра, займе декілька місяців.

Розмінування лісів, рік чи озер на територіях, де велись бойові дії, буде тривалішим і за словами Монастирського «займе роки».

До регіону ДСНС додатково направить десять розрахунків піротехніків.

Про задачі влади на деокупованих територіях

В першу чергу військова адміністрація і поліція доправлятимуть гуманітарні вантажі у звільнені від окупантів населені пункти.

Наступна задача — повернення правоохоронців. В деокуповані міста вже зайшли підрозділи поліцейських та рятувальників.

Місцева влада і уряд разом опікуватимуться підготовкою населених пунктів до опалювального періоду і відновленням постачання тепла й електроенергії.

Про відновлення правоохоронної системи

За словами Монастирського, більша кількість поліцейських вийшла з територій, які були окуповані.

Зараз формуються нові підрозділи, які забезпечувчатимуть правопорядок у звільнених містах і селах, встановлюються блокпости для фільтрації.ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

У разі масових заворушень на вулицях міста ми вас повідомимо