Як працює унікальна машина для розмінування територій Armtrac 400: фоторепортаж - Накипіло
Фото

Як працює унікальна машина для розмінування територій Armtrac 400: фоторепортаж

Україна отримала унікальну машину британського виробництва для розмінування територій Armtrac 400. Зараз транспортний засіб розміновує деокуповані населені пункти Харківської області.

Машину придбали завдяки донорам з усього світу через платформу UNITED24. Це перший в Україні транспортний засіб для розмінування Armtrac 400. Вартість такого засобу понад 18 мільйонів гривень.

Україна потребує більше таких машин, тому що росія кожного дня обстрілює наші території вибухонебезпечними снарядами. Зараз на платформі UNITED24 розміщена термінова потреба на цільовий збір для придбання ще однієї машини для розмінування. 

Характеристики машини: 

  • Armtrac 400 — найбільший і найефективніший у своєму класі транспортний засіб для розмінування. 
  • Він став першим масштабним придбанням напрямку «Оборона та розмінування» платформи UNITED24 і коштує 18 167 723 гривень.
  • Його характеристики: вага без навісного обладнання — 12 тонн, максимальна швидкість руху без обладнання – сім кілометрів за годину, дизельний двигун потужністю 400 кінських сил, забезпечує робочу швидкість руху з обладнанням для розмінування – не більш два кілометри за годину.
  • Трьохметровий гідравлічний ротор дозволяє зачищати понад 2 400 квадратних метрів території на годину, знешкоджуючи вибухонебезпечні залишки на глибині 55 сантиметрів, а надійна конструкція захищає його від протитанкових мін вагою до десяти кілограм.
  • Найголовнішою його перевагою є дистанційне керування на відстані до 800 метрів, що гарантує оператору цілковиту безпеку. Керувати засобом можна і вручну, — всередині броньованої та звукоізольованої кабіни. 

Сьогодні, 27 жовтня, відбулося показове розмінування міни на Харківщині, оскільки так далеко росіяни не заходили. Проте бійці ДСНС показали, як нейтралізують міну за допомогою машини і робота-сапера. 

Фотограф Андрій Марієнко показав кадри роботи цього сучасного приладу.

 

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

У разі масових заворушень на вулицях міста ми вас повідомимо

X