«Яйця по 17 гривень»: головне про звинувачення Міноборони в корупційних закупівлях - Накипіло
Події

«Яйця по 17 гривень»: головне про звинувачення Міноборони в корупційних закупівлях

21 січня видання «Дзеркало тижня» повідомило, що Міноборони закуповує харчі для військовослужбовців у двічі-тричі дорожче, ніж у магазинах Києва.  Загальна сума угоди, про яку йдеться, — 13,16 мільярдів гривень.

 Зокрема, як писало видання, Міноборони законтрактувало яйця по 17 грн за штуку, тоді як роздрібна ціна в магазині Києва зараз близько сім гривень за штуку.

 Вже після публікації матеріалу, з інфографіки на сайті «Дзеркало тижня» , що порівнювала ціни з контракту з цінами в супермаркетах, зникли дві позиції — з закупівлі горошка і кукурудзи. Видання не коментувало редагування інфографіки.

 НАБУ заявило, що почало розслідування ймовірних зловживаннь ще до розголосу в ЗМІ. Також перевірку Міноборони проводить  Державна аудиторська служба України.

Міністр оборони Олексій Резніков прокоментував скандал, заявивши, що Мініоборони не купує продукти, а замовляє комплексну послугу з забезпечення харчування. В ціну цієї послуги входять не тілоьки продукти, але й їх доставка і іноді приготування.

При цьому міністр каже, що послуга надається за принципом «їжа ходить за військовими». Це значить, що продукти постачають туди, де фактично зараз знаходиться підрозділ, а не на постійне місце дислокації. Постачальник гарантує доставку продовольства скрізь, де несуть службу підрозділи певної частини.

Щодо яєць по 17 гривень, Резніков пояснив цю позицію «технічною помилкою, яку зробив постачальник», переплутавши ціну за вагу і ціну за одиницю. За словами міністра, при вартості 170 гривень за кілограм яєць, ціна десятка складатиме 85 гривень.

 

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

    ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

    У разі масових заворушень на вулицях міста ми вас повідомимо