Харківський «коксохім» заплатив понад 3,4 млн. гривень штрафу до бюджету - Накипіло
Події

Харківський «коксохім» заплатив понад 3,4 млн. гривень штрафу до бюджету

Таку суму як адміністративну відповідальність за забруднення повітря нарахували коксохімічному підприємству за рішенням суду.

Як повідомили у пресслужбі Харківської обласної прокуратури, ТОВ «Коксовий завод «Новомет» фактично вже виплатило понад 3,4 млн гривень збитків, завданих державі внаслідок наднормативного викиду забруднюючих речовин в атмосферне повітря.

Нагадаємо, 2021 року прокуратура подала до суду на стягнення з коксохімічного підприємства збитків, заподіяних порушенням природоохоронного законодавства. Проведені вимірювання та відібрані проби засвідчили наявність наднормативних викидів в атмосферу вуглецю оксиду, азоту оксиду та сірки діоксиду із двох димових труб.

Підприємство експлуатувало ці димарі без спеціального дозволу, порушуючи законодавство.

У ході судового розгляду в суді першої, апеляційної та касаційної інстанцій прокурори довели порушення, визначені актом позапланової перевірки Державної екологічної інспекції у Харківській області, розпорядженням, ухвалами про накладення адміністративних стягнень.

Правильність розрахунку збитків також підтверджено висновком експертизи Національного наукового центру «Інститут судових експертиз імені заслуженого професора М.С. Бокаріус».

Наразі рішення суду виконано у повному обсязі.

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

У разі масових заворушень на вулицях міста ми вас повідомимо

X