Харківські поліцейські затримали зловмисників, які виманювали гроші у клієнтів банків - Накипіло
Події

Харківські поліцейські затримали зловмисників, які виманювали гроші у клієнтів банків

  • Анна М’ясникова
  • МВС Украины
  • 15 Грудня 2020

У шахрайській схемі брали участь понад 100 людей, а місячний «заробіток» перевищував сім мільйонів гривень.

Як встановили правоохоронці, з червня по грудень 2020 зловмисники організували в Харкові три «кол-центри». «Оператори» видавали себе за менеджерів банків та обдзвонювали людей, щоб отримати персональні дані для доступу до рахунку на карті. Гроші потерпілих зловмисники переводили спершу на рахунки учасників угруповання, а потім — на територію Російської Федерації. Звідти гроші повертали шляхом криптовалюти.

Шахраї користувалися клієнтською базою одного з банків, який заснований державою-агресором і діяв на території України.

«Діяльність групи була організована за всіма правилами роботи справжніх кол-центрів. З цією метою були підшукані відповідні офісні приміщення, придбана комп'ютерна техніка, засоби зв'язку, здійснювалася робота з підбору адміністраторів, операторів та фахівців з програмного забезпечення, їх навчання. За роботою потенційних адміністраторів здійснювався постійний контроль, зокрема, за виконанням поставлених «планів» з обману громадян», — зазначає пресслужба МВС України.

14 грудня правоохоронці провели 14 обшуків у приміщеннях «кол-центрів» і за місцем проживання організаторів та активних учасників угруповання. Силовики забрали комп'ютерну техніку, документи, засоби зв'язку, банківські картки та 140 тисяч гривень.

Кримінальне провадження розслідують за статтею «Шахрайство». Винним може загрожувати від трьох до восьми років позбавлення волі.

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

У разі масових заворушень на вулицях міста ми вас повідомимо