Харківський університет імені Каразіна увійшов в число кращих вишів Європи та Середньої Азії - Накипіло
Події

Харківський університет імені Каразіна увійшов в число кращих вишів Європи та Середньої Азії

У рейтингу загалом 450 закладів вищої освіти різних країн, зокрема 41 — з України.

Як повідомили в Міносвіти, напередодні оприлюднили щорічний список кращих університетів країн Європи та Середньої Азії, що розвиваються, на 2022 рік (QS Emerging Europe and Central Asia University Rankings 2022). Рейтинг укладено глобальним науково-дослідним консультаційним центром QS Quacquarelli Symonds.

Цікаво, що кількість українських закладів вищої освіти серед найкращих у Східній Європі та Центральній Азії зросла до 41, що є абсолютним рекордом в історії цього регіонального рейтингу. Водночас присутність України в топ-100 скоротилася з чотирьох до трьох університетів на тлі загального зниження їхніх репутаційних та наукометричних показників, — уточнює директор аналітичного центру QS Quacquarelli Symonds Бен Саутер.

До топ-100 увійшли:

  • Київський національний університет імені Тараса Шевченка — 35 місце (33 місце у 2021 році);
  • Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» — 63 місце (66 місце у 2021 році);
  • Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна — 69 місце (67 місце у 2021 році).

Загалом у порівнянні з 2021 роком, кількість закладів вищої освіти України в регіональному рейтингу зросла з 25 до 41:

  • 16 університеті вперше увійшли до рейтингу;
  • 4 університети поліпшили результати проти минулорічниху;
  • 7 університетів зберегли позиції.

Для складання рейтингу університетів QS Emerging Europe and Central Asia University Rankings враховуються десять показників: академічна репутація закладу освіти, його репутація серед роботодавців, співвідношення кількості викладачів та студентів, кількість публікацій на одного викладача та співробітника, кількість цитувань на одну публікацію, частка іноземних викладачів і співробітників, частка іноземних студентів, частка викладачів та співробітників з науковим ступенем, глибина міжнародних наукових колаборацій та присутність закладу освіти в онлайн-середовищі.

Повний перелік 450 кращих закладів вищої освіти країн Європи та Середньої Азії, що розвиваються, на 2022 рік доступний за посиланням.

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

У разі масових заворушень на вулицях міста ми вас повідомимо