Харківський історичний музей запустив 3D-тур - Накипіло
Події

Харківський історичний музей запустив 3D-тур

  • Дмитро Кузубов
  • Ігор Лептуга
  • 26 Травня 2020
  • 1681

У період карантину культурні інституції особливо гостро відчувають необхідність залишатися на зв'язку зі своїми відвідувачами.

Харківський історичний музей імені М.Ф. Сумцова активно освоює нові форми комунікації, щоб підтримувати контакт зі своєю аудиторією. Зокрема використовує можливості сучасних digital-технологій.

Напередодні музей запустив 3D-тур по виставці «Слобожани», яка була відкрита в січні 2020-го спеціально до його 100-річчя. Експозиція названа на честь однойменної книги Миколи Федоровича Сумцова — засновника музею Слобідської України, від якого веде свій родовід історичний музей — і розповідає захоплюючу історію нашого краю і його жителів із часів палеоліту до початку XX століття.

Відвідати 3D-тур можна прямо зараз на сайті музею, а також на Google-картах.

«Карантин не зупинив нашу роботу, а дав поштовх до розвитку онлайн-комунікації з відвідувачами і формування нашої аудиторії в інтернет-просторі, пояснює заступниця директора музею Ольга Сошнікова. Оскільки люди в XXI столітті багато часу проводять в інтернеті, подібні 3D-тури, в тому числі по нашому музею, живлять людини корисною інформацією, формують її культурний бекграунд і створюють простір для діалогу. 3D-тур по виставці «Слобожани» створений для того, щоб наш діалог із відвідувачами не переривався, а формування національної ідентичності за допомогою вивчення історії та традицій нашого краю не зупинялося навіть у період карантину».

Віртуальний тур зроблений на Google-картах. На його створення у автора, Михайла Проценка, пішло більше місяця.

«Ми зняли 37 віртуальних панорам — зокрема, панорами з квадрокоптера, — розповідає Михайла Проценко. — Для кожної панораму зняли 24 фотографії — загалом 888 фото. Спеціальним об'єктивом Fisheye робилася сферична картинка, потім ці кадри «зшивалися». Якість зображень є оптимальним для завантаження. Людина може прямо з пошукової системи Google або з Google-карт перейти в цей віртуальний тур і подивитися виставку. Таким чином, у відвідувача створюється ефект присутності, не виходячи з дому, він може зануритися в атмосферу музею і «погуляти» по виставці».

3D-тур по виставці «Слобожани» можна подивитися на будь-якому комп'ютері, планшеті і смартфоні, незалежно від операційної системи. Найближчим часом в рамках віртуальної прогулянки також буде доступний текстовий опис експозиції.

«Наразі розміщений на Google-карт віртуальний тур монтується за технологією HTML5, пояснює Михайло Проценко. Крім панорам, в ньому буде доступний опис експозиції двома мовах українською та англійською. Таким чином, іноземні відвідувачі сайту музею також зможуть ознайомитися з історією нашого краю».


Довідка. Харківський історичний музей імені М.Ф. Сумцова — один із найбільших музеїв України, осередок культурної спадщини регіону, провідний науково-дослідний і методичний центр музеєзнавства на Слобожанщині та важливий об’єкт всіх туристичних маршрутів країни.

Наразі колекція музею нараховує понад 334 тис. пам'яток матеріальної і духовної культури державного та світового значення. Серед них — єдиний в Україні гетьманський прапор кінця XVII сторіччя, предмети українського бароко, кліше «50 карбованців» 1918 року Української Народної Республіки, меморіальні комплекси та твори видатних українських художників С.І. Васильківського, І.Ю. Рєпіна, М.С. Самокіша, цінні колекції археологічних, етнографічних і нумізматичних предметів, а також зброя, предмети спорядження, тощо.

Музей приймає понад 200 тис. відвідувачів на рік. Гості закладу мають можливість отримати різні види послуг — від традиційних екскурсій на трьох мовах (українська, російська, англійська) до інтерактивних занять з майстер-класами, а також відвідати театралізовані екскурсії й взяти участь у музейних святах та квестах.

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

У разі масових заворушень на вулицях міста ми вас повідомимо

X