Харківська театральна резиденція чекає на твори PROЩастя - Накипіло
Події

Харківська театральна резиденція чекає на твори PROЩастя

Харківська театральна резиденція за підтримки Українського культурного фонду оголосила антиконкурс «Синій Птах. PROЩастя». За словами ініціаторів проекту, його мета — дати можливість людям замислитись над тим, що таке щастя.


Взяти участь можуть усі бажаючі, оформивши свої роздуми у вигляді текстів, фотографій або малюнків. Організатори планують використати найкращі матеріали під час підготовки до вистави за твором Моріса Метерлінка «Синій птах: повернення». Вони можуть стати частиною сценаграфічної концепції, лібретто або елементом дизайну костюмів тощо. Роботи приймаються до кінця жовтня.

«Ми часто-густо розмовляємо один із одним про що завгодно: про політику, про бізнес, про здоров'я, справи, проблеми, але не так вже й часто замислюємося над головними сенсами. На наш погляд, щастя — це і є головний сенс життя. Ми кажемо всім: давайте зупинимось і згадаємо, коли ми були щасливими, хто був поруч із нами у той момент, кого не було поруч і від чого ми не відчували цього щастя. Ми хочемо, щоб кожен задумався, коли він в останній раз розмовляв про такі серйозні речі зі своїми батьками, дітьми, друзями», — говорить співкуратор проекту Дмитро Кутовий.

До того ж, підкреслює він, образ Синього птаха — це символ щастя.

Драматург Харківської театральної резиденції, співзасновник «Театру на Жуках» Дмитро Терновий вважає, що у кожного знайдеться своя відповідь на це філософське питання.

«В азіатських країнах, де у людей зовсім інша ментальність, вони відчувають себе набагато щасливішими, ніж ми, незважаючи на бідність. Щастя — це, передусім, питання про життя. У кожного, напевно, буде своя відповідь», — розмірковує драматург.

А співкураторка проекту Світлана Резван упевнена, що в антиконкурсі обов'язково мають взяти участь діти:

«Я підтримую думку, що про це треба поговорити з дітьми. Ми, дорослі, трохи „зависаємо“, коли нас запитують: що означає щастя. Ми починаємо перебирати думки, щоб якось це сформулювати. А от якщо у дитини запитати, вона майже відразу „випалить“ відповідь. Люди дорослішають і перестають бути щасливими. А дуже хочеться, щоб діти навчили дорослих щастю своєю участю в антиконкурсі, своїми ідеями».

Харківська театральна резиденція — це об’єднання професійних митців, культурологів, музикознавців та арт-менеджерів для створення нового авторського твору — постановки музично-драматичної оперно-хореографічної вистави «Синиій Птах: повернення» за мотивами п'єси Моріса Метерлінка.

Презентація міжнародної соціально-культурної ініціативи антиконкурсу «Синій Птах. PROЩастя» проходить у співпраці з «Ротарі Клуб Kharkiv Multinational» та ICC Ukraine-BeLux.

Додаткова інформація про антиконкурс у Facebook.

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

У разі масових заворушень на вулицях міста ми вас повідомимо

X