Міськрада повернула проспект Маршала Жукова: як приймали рішення - Накипіло
Події

Міськрада повернула проспект Маршала Жукова: як приймали рішення

  • Анна М’ясникова, Юлія Гуш
  • Ігор Лептуга
  • 24 Лютого 2021

Харківська міськрада проголосувала за перейменування проспекту Петра Григоренка на честь радянського маршала Георгія Жукова. Рішення підтримали 57 депутатів.

Це вже третя спроба депутатів мерії перейменувати проспект.

UPD. Також депутати проголосували за звернення до прем'єр-міністра з приводу затвердження Єдиного національного реєстру пам'яток Другої світової війни.

«Харківська міська рада не приймала рішення щодо перейменування проспекту Маршала Жукова. Крім того, є ряд процедурних питань. Кабінет Міністрів досі не дав нам список людей, яких вважають  такими, що внесли вагомий вклад в перемогу над нацизмом. А туди Жуков зобов'язаний увійти», — сказав секретар міськради Ігор Терехов.

Як обговорювали питання на сесії?

Депутат від партії «Блок Світличної «Разом!»» Дмитро Булах: «Я хочу звернутися до тих, хто ініціює це питання. Друзі, якщо вас турбує Жуков, то ви його не чуха1те, будь ласка».

Ігор Терехов у відповідь Булаху: «Той народ, який не має минулого, не має майбутнього, тому наш із вами святий обов'язок пам'ятати людину, яка здобула перемогу над нацизмом. Ми сидимо в цьому залі завдяки тому, що народ України під керівництвом Жукова здобув перемогу. Тому давайте все інсинуації з цього приводу припинимо. Я поважаю вашу позицію, але і ви зобов'язані поважати позицію мою, нашої фракції, інших фракцій та харків'ян».

Депутатка від партії «Європейська солідарність» Ірина Гончарова: «Це питання двічі скасовувалося судом — воно абсолютно політичне. Ці псевдоперейменування тільки розколюють харків'ян. Ми всі поважаємо історію, але поважаємо і сучасне законодавство України. Жуков потрапляє під закон про декомунізацію як член ЦК КПРС і як особа, причетна до репресій проти радянського народу вже після Другої світової війни. Прошу вас дуже добре подумати, перш ніж приймати це рішення, яке все одно втретє буде скасовано судом, і в четверте, і в п'яте».

Терехов у відповідь Гончаровій: «Значить, будемо приймати по десять рішень».

З чого все почалося?

У травні 2016 року голова Харківської обладміністрації Ігор Райнін підписав розпорядження щодо перейменування об'єктів топоніміки, які потрапляють під закон про декомунізацію. Тоді проспект Маршала Жукова перейменували в проспект Петра Григоренка. У червні 2019 -о депутати міськради підтримали петицію про повернення проспекту імені радянського маршала.

У вересні 2019 року Харківська окружний адмінсуд визнав перейменування проспекту Петра Григоренка у проспект маршала Жукова незаконним і скасував рішення мерії.

У лютому 2020 року на сесії Харківської міськради депутати проголосували за перейменування проспекту імені Григоренко в проспект імені Жукова.

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

У разі масових заворушень на вулицях міста ми вас повідомимо