Голові Харківської облради Артуру Товмасяну обрали запобіжний захід - Накипіло
Події

Голові Харківської облради Артуру Товмасяну обрали запобіжний захід

Суддя Вищого антикорупційного суду Віра Михайленко призначила Артуру Товмасяну запобіжний захід — 2 мільйони 996 тисяч гривень застави.

За версією слідства, на початку 2021 року голова облради разом зі своїм заступником Андрієм Малишем вимагав та отримав хабар — один мільйон 50 тисяч гривень. За цю суму підозрювані обіцяли не звільняти директора Обласного комунального спеціалізованого підприємства з виконання норм екологічної безпеки.

Слідчі знайшли в телефоні заступника голови Харківської облради Андрія Малиша переписку з Товмасяном. В особистому листуванні Малиш інформував Товмасяна про хабарі. Сам Товмасян вимагав тиснути, щоб їм передали всю суму.

Понад те, НАБУ встановило, що затриманий адвокат Руслан Танабаш — довірена особа Артура Товмасяна.

Серед доказів є свідчення директора Обласного комунального спеціалізованого підприємства з виконання норм екологічної безпеки Сергія Шпаркова, який передавав хабар для збереження посади, а також частина отриманих коштів, результати негласних слідчих дій і спостереженнь.

На початку квітня 2021 Шпарков передав Танабашу для Товмасяна першу частину хабара — 300 тисяч гривень. Разом із грошима передавав коньяк, подарунок для Товмасяна.

Під час обшуків удома в Товмасяна детективи знайшли готівку в різних валютах загальною сумою майже 1,9 мільйона гривень. Глава облради в декларації за 2020 рік указав, що володіє сумою 255 тисяч гривень готівкою.

Адвокат Артура Товмасяна Осавалюк Я. М. заперечує, що його підзахисний вів листування про отримання хабара. Так само він стверджує, що в матеріалах справи немає доказів проти голови облради.

Осавалюк каже, що в Товмасяна немає повноважень, аби впливати на депутатів облради. А питання звільнення директорів комунальних підприємств — колегіальне, тож його можна вирішити лише на сесії облради.

Адвокат прокоментував походження 1,9 мільйона гривень, знайдених під час обшуку. Суду передали договору купівлі-продажу нерухомості.

«Ці гроші не належать Товмасяну, у нас є документальні підтвердження цього», — сказав Осавалюк.

 

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

    ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

    У разі масових заворушень на вулицях міста ми вас повідомимо

    X