Фаббінг - Накипіло
Психологія UK

Фаббінг

Уявіть: важлива розмова з другом, партнером, коханою. Аж раптом він чи вона відкривають телефон, аби відповісти на повідомлення, перевірити пошту чи просто побачити оновлення стрічки у соціальній мережі. 

Неприємно? Дратує? Відчувається як зневага? Безумовно. 

Для цього явища існує своя назва. Отже: phone — «телефон» та snubbing — «ставитися зневажливо» поєдналися в термін phubbing — «фаббінг». Це один із проявів залежності від гаджетів та соціальних мереж. У широкому розумінні — звичка відволікатися на смартфон під час розмови. 

Якщо ваш партнер фаббить вас, вочевидь, це сприймається як прояв зневаги. Проте часто це вказує та те, що співрозмовнику ніяково, або він чи вона не знають, як підтримати тему. Смартфон певною мірою виступає захистом від складних тем, а фаббінг вказує, що цікавість до розмови, залученість у процес та щирість спілкування втрачені. 

Поняття фаббінгу, окрім безпосереднього звернення до смартфону під час спілкування, включає також інші компоненти:

  • Постійне тримання телефону в руках, навіть у русі, при переміщенні, під час прийому їжі, на тренуваннях.
  • Сигнал сповіщення одразу спонукає фаббера відкинути всі справи та перевіряти отримане. Це пояснюється страхом пропустити важливе повідомлення, лайк або новину. 
  • Важливо постійно бути у мережі, тому фаббер першочергово вирішує питання отримання вільного доступу до Інтернету в будь-якому, навіть не контекстному місці перебування. 

Якщо все це — про вас, а ще коли оточуючі зауважують, що під час розмови ви відволікаєтеся, скористайтеся простими рекомендаціями, які стануть у нагоді.

  • Коли одразу після пробудження ви починаєте перевіряти оновлення, читати новини та відповідати на повідомлення, магія ранку точно не настає. Перед смартфоном додайте трохи приємних і корисних ранкових ритуалів. 
  • Відкладайте смартфон під час прийняття їжі. 
  • При розмові, на зустрічі або під час наради намагайтеся не тримати телефон у руках. Краще, аби він взагалі не перебував у полі зору. 
  • Якщо фаббінг впливає на ваші стосунки та провокує сварки та конфлікти в парі, поговоріть про це з партнером. Розкажіть йому або їй про це явище. Домовтеся, що у разі повторення ситуації ви будете спокійно повідомляти одне одному про проблему та одразу її вирішувати. 

Комунікація — основа будь-яких стосунків. Це водночас і просто, і надзвичайно складно. Трохи уваги до деталей — і ви помітите, як зменшиться напруга у спілкуванні та з'явиться більше прийняття та поваги.


ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

    ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

    Оперативні та перевірені новини з Харкова