Евакуація українців і лікарняні: що відомо - Накипіло
Події

Евакуація українців і лікарняні: що відомо

Головне з онлайн-брифінгу міністрів у Києві.

Представники міністерств поділилися останньою інформацією про заходи боротьби з пандемією COVID-19.

За словами начальниці Виконавчої дирекції Фонду соціального страхування Олени Думи, зараз вирішується питання про спрощення процедури оформлення лікарняних:

«На час ізоліяції та перебування під медичним наглядом у лікарнях задля запобігання пошіренню коронавірусу Фонд соціального страхування буде компенсувати 50% заробітку. Документ, погоджений з Міністерством соціальної политики та Офісом Президента, надає право отримати допомогу в разі тимчасової непрацездатності за лікарняними, тобто її будуть мати застраховані особи у лікарнях і на самоізоляції під медичним наглядом», заявила Олена Дума.

Наступний етап — запуск сервісу для електронних листків непрацездатності:

«Наразі вже опрацьовано протокол обміну данними, щоб люди могли оформити лікарняний швидко, як це радить Американська торгово-промислова палата. Адже спрощення правил для громадян і бізнесу, тим паче в умовах введення карантину, є надто важливим», — додала чиновниця.

Як заявив заступник міністра закордонних справ Єгор Божок, зараз консульства отримали 3 644 заявки від українців, які перебувають за кордоном. За його словами, найдієвіший спосіб повернутися додому — заявити про своє бажання в посольство України в країні перебування. Телефонна гаряча лінія Мінітерства закордонних справ перевантажена, тому чиновник радить використовувати онлайн-систему — ДРУГ.

«Паніка повернення додому скасовується. Міністерство закондонніх справ, Міністерство інфраструктури, Державна прикордонна служба вийшли на штатний режим цілодобої взаємодії з метою організацїї планового поверння наших співгромадян. Для цього налагоджена робота з туроператорами та авіакомпаніями. За останню дому нам вдалося повернути додому декілька тисяч громадян. Робота продовдується», — зазначив Єгор Божок.

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

У разі масових заворушень на вулицях міста ми вас повідомимо

X