Дубілет пояснив, як проводився перепис населення - Накипело
Події

Дубілет пояснив, як проводився перепис населення

  • София Рогожина
  • kmu.gov.ua
  • 6 Лютого 2020
  • 1459

Міністр Кабміну назвав фейком інформацію про фальсифікацію електронного перепису населення.

Дмитро Дубілет розповів, як проводилася оцінка чисельності населення України, представлена Кабміном у січні 2020 року. За його словами, остаточною цифрою було обране середнє значення трьох методик.

«Ми вийшли за трьома методиками на приблизно однаковий результат. Вони не могли за визначанням дати повністю однакові показники. Ми отримали результат, який має максимальне відхилення 2,86%. Врешті-решт число, яке взяли за робоче, — 37 мільйонів 289 тисяч українців. Це та цифра, на яку вийшли, співставивши результати методик (обравши середнє значення — ред.)», — пояснив Дубілет. 

Він нагадав, що перший підрахунок проводився на основі даних мобільних операторів щодо загальної кількості абонентів за два місяці (з урахуванням тих, хто був онлайн на підконтрольній території України не менш як місяць), соцопитування (для встановлення, скількома мобільними телефонами користується кожна вікова група) та даних з реєстрів. Другий метод базувався на інформації Пенсійного фонду.

«Ми зробили пропорцію: взяли кількість людей, які зареєстровані у Пенсійному фонді віком 65+, та екстраполювали ці дані за допомогою інформації про те, скільки осіб розподіляється по різних групах», — додав міністр.

Третій спосіб оцінки ґрунтувався на даних Держреєстру фізичних осіб.

«Ми почистили реєстр за ознаками останнього контакту з державою за три роки. За якими ознаками: отримання будь-якого доходу, пенсій, соціальних виплат, субсидій, а також доповнили оформленням закордонних паспортів. Потім врахували дані з народжуваності та смертності, а також еміграції та імміграції», — описав процес Дубілет.

Також міністр спростував інформацію про нібито маніпуляції з підрахунком даних. За його словами, збіг демографічних графіків (так званих «ялинок») у новому дослідженні з матеріалами Держслужби статистики доводить вірність методики.

«Що ми зробили: впевнились, що статево-вікова структура, яку веде Держстат, є достовірною (співставивши з даними Державної податкової служби — ред.). Повторюсь, коли кажуть, що ми взяли інформацію з Держстату та просто перемножили, — це не так. Ми провели велику роботу, аби впевнитись, що ця піраміда є коректною. По-друге, ми визначили кількість наявного населення. По-третє, здійснили розподіл за статево-віковою структурою (на основі демографічної піраміди Держстату — ред.)», — прокоментував міністр.

4 лютого «Український центр громадських даних» оприлюднив інформацію про те, що результати перепису, представленого Дубілетом, фальсифіковані. Аналітики центру порівняли дані дослідження з матеріалами Держслужби статистики. Вони стверджують, що дані по всім пунктам ідентичні, тільки результати Кабміну помножені на 0,888 (або 88,8%).

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

У разі масових заворушень на вулицях міста ми вас повідомимо

X