Дитячому будинку сімейного типу потрібен ремонт. Що каже влада? - Накипіло
Події

Дитячому будинку сімейного типу потрібен ремонт. Що каже влада?

  • Альона Нагаєвщук
  • Ігор Лептуга
  • 24 Квітня 2020

Цвіль, пліснява на стінах, оголені дроти, відсутність води, перебої з газом і електрикою — такі умови виявили харківські волонтери в дитячому будинку сімейного типу.

З січня в двоповерховій будівлі на території Мереф'янської ОТГ проживають прийомна мати та семеро дітей. Вікторія Тищенко, голова благодійного фонду «Дорослі — дітям», супроводжувала родину від моменту їхнього заселення. За її словами, про негаразди відомо ще з початку року, але дотепер нічого не вирішувалося, жити в цьому будинку ставало все небезпечніше. Сім'я пішла на карантин у зв'язку з пандемією з тими ж таки житловими умовами.

«Якщо склалася подібна ситуація, служба у справах дітей зобов'язана йти на контакт із мамою, занурюватись у проблему та намагатись її вирішити, — обурюється Вікторія. — А що робить служба по факту: надсилає матері документ, що діти не мають доступу до освіти. А звідки йому взятися, якщо в будинку немає інтернету? Через це налаштувати дистанційне навчання неможливо».

Пізніше активісти допомогли провести інтернет в будинку. На час карантину діти вчаться віддалено. Питання з водопостачанням, світлом і газом поступово вирішують. Волонтери співпрацюють з обласною службою у справах дітей та представником Мереф'янської міської ради з питань житлово-комунальних справ. Наразі чиновники готують план щодо усунення несправностей у будинку, говорить Вікторія Тищенко.

«Дотепер у нас немає розуміння, що буде зроблено та на яку суму. Розподіл бюджетних грошей — це завжди тривалий процес. За моїми підрахунками, на ліквідацію всіх недоліків піде не менше півроку. І якщо ми це кинемо, нічого не виправлять».

Ми звернулися в Мереф'янську об'єднану територіальну громаду та дізналися, що на момент покупки будинок був повністю придатний до проживання. На доказ місцева влада надала нам акт обстеження приміщення. Перевірка відбулася в серпні, коли громада визначалася з місцем для сім'ї. Судячи з документу, виявлених волонтерами проблем тоді не було:

Ziskanovane 20200423 6 e1587732942675

Ziskanovane 20200423 7 e1587733043431

За інформацією мера Мерефи Веніаміна Сітова, житло для цього ДБСТ виконавчий комітет місцевої міськради купив у грудні минулого року за рахунок державної субвенції  — 1 537 309 гривень. Про ситуацію, яку нам описала Вікторія, міськрада та соцслужба знають і, за їхніми запевненнями, роблять усе можливе задля усунення недоліків. Однак плану майбутніх робіт влада надати не може — документа поки немає.

Znimok ekrana 2020 04 24 o 15.05.11

Znimok ekrana 2020 04 24 o 14.11.32

Znimok ekrana 2020 04 24 o 14.11.43

У цьому році на ремонт житла для ДБСТ на території Мереф'янської ОТГ міською програмою передбачено 200 000 гривень.

У 2019-му в Харківській області держава викупила п'ять приватних будинків для створення дитячих будинків сімейного типу. У Дергачівському районі придбано два будинки — за 1 975 000 гривень та за 2 662 000 гривень. Красноградська міська рада направила субвенцію на будинок вартістю 1 813 700 гривень. У Вовчанському районі ДБСТ поки не заселений через карантин; там житло обійшлося в 2 234 100 гривень.

Вікторія Тищенко відзначає: щодо цих будинків для ДБСТ претензій у волонтерів та сімей немає. А ситуація в Мерефі завдяки розголосу поліпшується.

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

Оперативні та перевірені новини з Харкова