Дев’ять упереджень, у які ми віримо - Накипіло
Події

Дев’ять упереджень, у які ми віримо

Ви гадаєте, що бронежилет робить людину невразливою, а напис на товарах «без ГМО» (навіть якщо в складі не може бути ГМО) — перетворює їх на безпечні? А впевнені, що Велику Китайську стіну видно з космосу? Масова культура створює яскраві образи, які не завжди відповідають дійсності. Ми зібрали кілька подібних міфів. Пропонуємо перевірити, чи вірите ви в якісь із них.

0%

Яке з визначень НЕ відноситься до традиційного фен-шую?

Вірно! Невірно!

Фен-шуй — це давнє китайське мистецтво досягнення гармонії між людиною та її оточенням. Вважається, що вчення допомагає знайти сприятливі потоки енергії «ци» та використовувати на благо. Традиційний фен-шуй не має відношення до статуеток, талісманів та інших атрибутів, які нібито відкривають шлях до багатства, слави й комфорту. Це маркетингові хитрощі недобросовісних практиків.

Що миші люблять найменше?

Вірно! Невірно!

Дослідження вчених Манчестерського університету виявило, що миші з задоволенням їдять фрукти, зерно й солодощі. А сир та інші продукти з сильним запахом гризуни обійдуть стороною (якщо, звісно, не надто голодні). Ось і довіряй після цього мультикам☺. Р. S. Їжаки, до речі, харчуються зовсім не яблуками. Вони — хижаки, тож їхній звичайний раціон — жаби, черв'яки та комахи.

Хто був прообразом Діда Мороза?

Вірно! Невірно!

Прообразом Діда Мороза був злий дух, якого слов'яни називали різними іменами: Тріскун, Зимник, Студенець. Його представляли як невисокого старого з сивою бородою: він бігав полями та насилав морози. У звичному нам вигляді Дід ​​Мороз з'явився в 1930-х роках і тоді ж став символом Нового року. А під час Другої світової війни його зображення використовувався з метою пропаганди: наприклад, Дід Мороз, що проганяє фашистів.

Ким були винайдені цифри, якими ми користуємося (0—9)?

Вірно! Невірно!

Хоча цифри від нуля до дев'яти ми називаємо арабськими, насправді вони з'явилися в Індії, в XI або XII сторіччі. В Європі вони стали популярні завдяки працям близькосхідних математиків, зокрема аль-Хорезмі та аль-Кінді.

В якому продукті міститься найбільше вітаміну С?

Вірно! Невірно!

Чемпіон за вмістом аскорбінової кислоти — шипшина. У 100 грамах свіжих ягід на частку вітаміну С припадає 650 міліграмів. У такій же кількості червоного перцю міститься 250 мг речовини, в яблуках — 165 мг, а в апельсинах — лише 60 мг. Хто там радить їсти апельсини, щоб не захворіти?

Хто з цих воїнів НЕ носив шолом з рогами?

Вірно! Невірно!

Археологи не знайшли жодного шолома з рогами, який належав би до епохи вікінгів. Міф про «рогатих» скандинавів з'явився завдяки католицьким літописам Європи. Вікінгів порівнювали з «диявольськими виродками», а тому приписували їм шоломи з рогами. А затвердили стереотип європейські художники XIX століття. Так, шведський художник Август Мальмстрьом домалював роги на шоломи вікінгів в ілюстрації до поеми «Сага про Фрітьофа». Книга стала популярною та була видана різними мовами.

Яке з тверджень про кажанів правдиве?

Вірно! Невірно!

За даними Українського центру охорони кажанів, за добу цей представник рукокрилих з'їдає комах у кількості, рівній половині або третині його маси. Таким чином, середніх розмірів кажан за ніч може з'їсти 4 000 комарів.

Скільки часу має пройти після зникнення людини, щоби поліція почала її шукати?

Вірно! Невірно!

Якщо ви впевнені, що людина зникла та їй може загрожувати небезпека, звертайтеся до поліції негайно. Особливо якщо це стосується дитини. За даними Нацполіціі, в Україні 90% дітлахів розшукують протягом першої доби, що знижує ризик скоєння злочинів стосовно них.

Яка з цих тварин/комах може напасти на мирну людину?

Вірно! Невірно!

Дельфіни-афаліни (ті, що стрибають через кільце в дельфінаріях) — не завжди такі лагідні та добрі, як ми звикли думати. Наприклад, у 2013 році в селищі Дулін (Ірландія) самотній самець атакував туристку Валері Райан, яка вирішила поплавати разом з морською тваринкою. В результаті у жінки було шість переломів хребта, три зламаних ребра й ушкоджені легені. Ви все ще хочете поплавати з дельфінами?

Дев'ять тверджень в яких ми помиляємось
Ви дуже довірливі! Стережіться дельфінів!
Не надто переймайтеся. Колумб теж вірив, що відкрив новий шлях до Індії (а приплив до Америки).
Ви дуже уважні і знаєте, що кажани насправді не п'ють кров
Гарний результат. У світі багато небезпек, але вас не спокусиш оберегами «на щастя».
Ваша уважність вражає — мабуть ви навіть читаєте до кінця ліцензійну згоду!
Ви справжній мегамозок! Ви не вивчаєте історію за фільмами та не довіряєте байкам з реклами. Чим не привід для гордості?

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

Оперативні та перевірені новини з Харкова