Дерево впало на авто: куди телефонувати? - Накипіло
Картки

Дерево впало на авто: куди телефонувати?

  • Олексій Харитонов, Тетяна Лузгарева
  • Віктор Пічугін
  • 30 Липня 2020

Майже кожен водій боїться пошкодити машину, адже ремонт — задоволення не з дешевих. І ще добре, коли авто просто подряпалося або трішки прим’ялося від легкого зіткнення. А якщо на нього впало дерево? Куди телефонувати в цій ситуації? Чи є шанс отримати компенсацію? Ми розпитали адвоката, партнера юридичної компанії ILF, Олексія Харитонова та помічницю адвоката Тетяну Лузгарьову.

 
1

Куди телефонувати?

Важливо: рухалася машина під час падіння дерева чи стояла. Від цього залежатиме перший крок. Якщо ви неспішно їхали додому, слухали музику, а вам на дах прилетіла величезна гілка, ситуація вважатиметься дорожньо-транспортною пригодою. Це є страховим випадком, отже звертатися треба до страхової компанії.

 
Коли машина стояла, має значення місце паркування. Якщо автомобіль стояв у неналежному місці, шанси виграти суд і домогтися компенсації майже дорівнюватимуть нулю. Також вони малі, якщо в той день органи місцевого самоврядування оголошували штормове попередження. Проте якщо в день падіння дерева ваше авто стояло в належному місці, а погода не віщувала лиха, для фіксації насамперед треба телефонувати в поліцію (102). Коли є постраждалі, варто викликати швидку допомогу (103) та рятувальну службу (101).
2

Хто має засвідчити інцидент?

Засвідчують інцидент правоохоронні органи — поліція. До її прибуття на місці події не можна нічого чіпати. Поки не приїхали поліціянти, ви повинні:

  • зробити фото та відео з місця події. На цих матеріалах має бути видно, де саме трапився інцидент (щоби можна було розгледіти знаки з назвами вулиць, номерами будинків), як саме впало дерево, чому воно впало, а також що саме це дерево впало саме на ваш автомобіль (на фото має бути видно номери авто) тощо;
  • знайти свідків події. Обов’язково дізнайтеся їхні імена, номери телефонів та адреси.
3

Як отримати компенсацію від комунальних служб?

Щоб отримати компенсацію, спочатку треба встановити відповідальну особу. Відповідно до чинного законодавства, нею є балансоутримувач — уповноважена організація, яка відповідає за утримання та збереження зелених насаджень на підпорядкованих територіях зеленого господарства. У Харкові це СКП «Харківзеленбуд» ХМР. Установити відповідача може суд.

 
Також потерпілому треба провести експертизу та оцінити пошкодження, завдані автомобілю, у грошовому еквіваленті. Така послуга надається експертними установами та судовими експертами, які мають відповідне свідотство. Знайти контакти подібних експертів можна за тегом «автотоварознавча експертиза». Для суду буде краще, якщо цю експертизу здійсне акредитована установа судової експертизи — Харківський НДІ судових експертиз імені проф. М. С. Бокаріуса. Проте відповідна послуга цього закладу є тривалою у часі та недешевою. Якщо такі умови неприйнятні, можна звернутися до дилерського автоцентру, який обслуговує авто, і замовити послугу оцінки завданих збитків. Разом із зібраними вами фото, відеоматеріалами та показаннями свідків протокол (його складає поліція) відправляється до суду. Із урахуванням усіх доказів суд винесе рішення щодо компенсації.  
4

Чи можна взагалі ставити машину під деревом?

Чинне законодавство не забороняє паркуватися під деревами. Головне, щоби при цьому були дотримані вимоги Правил дорожнього руху щодо паркування транспортних засобів.

 

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

Оперативні та перевірені новини з Харкова